Alonso: U Ferrari se po mém odchodu nic nezměnilo

Woking - Velikost náskoku, s jakým Mercedes v Barceloně porazil Ferrari, podle Fernanda Alonsa potvrzuje správnost jeho rozhodnutí přestoupit k McLarenu.

Přidejte svůj názor

Fernando Alonso ještě v barvách Ferrari.

"S přestupem jsem velmi spokojený. S Ferrari jsem před rokem skončil minulý rok minutu a půl za Mercedesem a v neděli jim v Barceloně scházelo 43 sekund. Nic se nezměnilo - a to je jeden z důvodů, proč jsem přestoupil. Viděl jsem, že se za pět let nic nezměnilo a po šestých a sedmých místech jsem netoužil," vysvětluje španělský pilot pro Sky Sports.

McLaren letos začíná s novým motorovým partnerem a s novou filozofií auta, na body zatím proto ještě nedosáhl. V Barceloně však poprvé s oběma vozy dokázal postoupit do prostřední části kvalifikace a Alonso věří v další pokroky.

"Jsem plně motivovaný. Pokud dokážeme být brzy konkurenceschopní, bude to sladké, protože jsme začínali od nuly. Myslím si, že v Monaku na body dosáhneme. Od nynějška budeme na limitu, abychom dosáhli v příštích dvou nebo třech závodech na desáté místo.

Snad po Kanadě a Rakousku na tom budeme ještě jistěji - doufám v sedmé místo. To je cílem. Byť jsem optimistou, tak doufám, že v poslední části šampionátu budeme blíže k pódiu," věří pilot McLarenu, který Velkou cenu Španělska nedokončil kvůli přehřátým brzdám poté, co fólie z hledí vlastní přilby skončila v pravém zadním brzdovém kanálku jeho vozu.

"To bylo velmi nešťastné. Kdybych to milionkrát zkoušel, znovu bych se s odtrženou fólií z hledí do brzdového kanálku netrefil. Ale asi je to lepší, aby se nám tyto věci přihodily teď, když nejsme konkurenceschopní, spíše než když budeme bojovat o pódia," dodává Alonso.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Latifi se stává spolumajitelem McLarenu, investuje do něj 6 miliard Kč

22.05.2018 17:35 Woking - Skupina McLaren potvrdila, že se Michael Latifi stal novým akcionářem po odchodu Rona…

Williams od prvního kola v předsezónních testech věděl, že je zle. Sezónu…

20.05.2018 15:35 Grove - Technický ředitel Williamsu Paddy Lowe přiznává, že od prvního výjezdu v předsezónních…

Dotáhli jsme se na Renault, vylepšení McLarenu ale na top týmy nestačí,…

16.05.2018 20:38 Woking - Vylepšení, které McLaren přivezl do Barcelony, sice podle jezdce Fernanda Alonsa vedly ke…

Ve Španělsku vyhrává Hamilton, Ferrari pokazilo závod špatným rozhodnutím

13.05.2018 17:25 Mohl to být opravdu zajímavý závod, dokonce okořeněný predikcí až 80 % možnosti deštivých přeháněk,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama