Stav Schumachera? Asi se vrátí do světa, který nebude znát, tvrdí expert

Grenoble - I přes dlouhou dobu, kterou je už Michael Schumacher v kómatu, je jeho rodina stále optimistická a věří, že se bývalý závodník formule 1 probudí. Pokud se tak ale opravdu stane, Schumacher nejspíš už nikdy nebude stejný jako dřív. Pravděpodobně ani nebude chápat okolní svět a všechno se bude muset učit znovu.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Michael Schumacher

Nových zpráv ohledně Schumacherova zdravotního stavu není mnoho. Důvodem je i to, že jeho rodinu i manažerku Sabine Kehmovou rozčílily spekulace, které se kolem něj objevují. Britský expert Peter Hutchinson z Univerzity v Cambridge se podělil s listem The Daily Record o svůj názor na budoucí průběh Schumacherovy léčby.

„Není to tak, jako by někdo rozsvítil světlo a pacient by byl najednou při vědomí," řekl Hutchinson. „Pravděpodobně se vrátí do světa, který nebude znát," dodává. Není však sám, kdo má stejný názor. Německému magazínu Focus poskytl vyjádření jiný expert, avšak jeho teorie je shodná s Hutchinsonovou.

„Zdá se, že Michael Schumacher vyhrál svůj boj se smrtí, ale stále musí bojovat o život, který je před ním," cituje magazín. „Michael Schumacher už nebude Michaelem Schumacherem." Podle expertů se tak Michael Schumacher po svém probuzení ocitne ve světě, kterému už nebude zvyklý čelit.

Pokud by se scénář potvrdil, Schumacher by se zřejmě musel znovu učit jíst, mluvit, chodit i sprchovat. Musel by se znovu naučit, jak se o sebe postarat. „Musí najít způsob, jak se vyrovnat s novými podmínkami, novými potřebami a naučit se základní dovednosti," uvádí magazín.

Předpokládá se, že Schumacherova manažerka Kehmová by v případě významných změn ve zdravotním stavu svého klienta učinila nové prohlášení. Jen čas ale ukáže, kdy k takovému okamžiku dojde. Závodníkova rodina je ale nadále přesvědčena, že formulová legenda ve svém nejtěžším závodě zvítězí.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslední závod sezóny vyhrál Bottas, radovat se mohou u Renaultu

26.11.2017 15:50 V posledním závodě už šlo pouze o změny ve startovním poli, ty nejdůležitější trofeje už byly…

Poslední kvalifikaci F1 sezóny 2017 vyhrál Valtteri Bottas

25.11.2017 15:20 Poslední kvalifikace letošní sezóny s kulisou zapadajícího slunce. Uzavírání statistik po třech…

Vettel vyhrál brazilskou Grand Prix, Hamilton předvedl úžasný výkon

12.11.2017 18:45 Málo vídaná záležitost - jeden Mercedes v čele, druhý na samotném konci startovního pole. Fanoušci…

Kvalifikace GP Brazílie: Hamilton poslední po havárii, Bottas porazil obě…

11.11.2017 18:25 Předposlední závod by dle vyjádření většiny účastníků startovního pole neměl být pouze "odježděnou"…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama