Jarolíma ponechal u kormidla reprezentace, přesto Berbr kritikou nešetřil

Praha - Po neúspěšné kvalifikaci na fotbalové mistrovství světa, jež se bude v roce 2018 konat v Rusku, ta otázka musela vyvvstat na povrch. Skončí trenér národního týmu Karel Jarolím ve své funkci poté, co nedokázal postoupit alespoň do baráže z kvalifikační skupiny C a tudíž taky nepostoupil se svými svěřenci na zmiňovaný světový šampionát? Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR (FAČR), jemuž po nedávné rezignaci Miroslava Pelty fakticky velí Roman Berbr, po obdržení analýzy od samotného Karla Jarolíma rozhodl, že bývalého kouče pražské Slavie či Mladé Boleslavi u kormidla české reprezentace ponechal, přičemž má FAČR s Jarolímem uzavřenou smlouvu až do konce července příštího roku. Na rozdíl od Miroslava Pelty, který Karla Jarolíma do reprezentace přivedl loni v létě před startem o tomto víkendu skončivší kvalifikace, však nyní Roman Berbr vyřkl jasný cíl a to vyhrát svou skupinu v připravované nové soutěži Lize národů, jež by měla nahradit současné přátelské reprezentační duely a pokusit se tak na turnaj postoupit nejrychlejší cestou, jelikož po Lize národů, jež startuje na podzim roku 2018, následuje tradiční kvalifikace.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

Přestože už ve vedení FAČR nefiguruje Miroslav Pelta, jenž do národního týmu kouče Karla Jarolíma povolal a nyní tak tedy na Strahově vládne svou rukou Roman Berbr, dosavadní místopředseda asociace, právě Berbr věděl, jakou smlouvu Pelta s Jarolímem loni v létě uzavřel. „Věděli jsme o tom, jak je komplikovaná a do 31. července příštího roku de facto nevypověditelná," řekl konkrétně na úterní tiskové konferenci Berbr a se sarkasmem sobě vlastním pokračoval: „Předseda měl zřejmě představu, že se postoupí do Ruska."

Právě zmiňovaná smlouva má být tím důvodem, proč nyní Berbr a spol. nesáhli k odvolání kouče Karla Jarolíma. „Finanční klauzuli smlouva samozřejmě obsahuje, ale ta nás netrápí," řekl Berbr a dále uvedl následující: "Jarolím zůstane určitě trenérem do 31. července. Pak bude záležet na tom, zda bude souhlasit s novými podmínkami smlouvy. Názor výboru nebyl jednotný, ale museli jsme zvážit pro a proti. Smlouva s trenérem částečně končí až po MS 2018 a definitivně končí až v roce 2020. Je to komplikované, smlouva bohužel neobsahuje sportovní odpovědnost a nedá se vypovědět."

„Dodržíme smlouvu do 31. července příštího roku, ale za podmínek, které chceme my. Tou první je vítězství ve skupině evropské Ligy národů, ve které budeme hrát druhou ligu. Druhou pak postup na EURO 2020," řekl následně Berbr. A právě pauza mezi Ligou národů a kvalifikací na EURO 2020 má být ta doba, kdy se o Karlu Jarolímovi a jeho budoucnosti bude opět rozhodovat. „Kvalifikace mistrovství Evropy se losuje až v prosinci příštího roku, proto onen 31. červenec. V případě, že Jarolím v Lize národů neuspěje, bude na výměnu trenéra dostatek času."

A i když Berbr nebyl například spokojen s tím, že se v žebříčku FIFA česká reprezentace po svých posledních výkonech klesla na úroveň Maroka či Jamajky, že byl cítit velký vliv ze strany hráčských agentů na konečnou nominaci hráčů, kterých se během kvalifkačního cyklu protočilo skoro až čtyřicet a že se tak z hráčů stali spíše turisti po evropském kontinentu, o tom, že by snad měl Jarolím slevit ze svých finančních nároků, se na výkonném výboru nemluvilo. „O tom jsme skutečně nedebatovali," řekl Berbr.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět se bojí o sportovní hvězdu: Legendární Pelé zkolaboval, je v péči…

19.01.2018 16:35 Brazilská fotbalová legenda, sedmasedmdesátiletý Pelé, skončila v nemocnici. Podle britského deníku…

Odejde Ronaldo z Realu Madrid? Jeho šéf poprvé připustil jeho prodej

18.01.2018 21:26 Madrid - Umíte si představit, že by jeden z nejlepších fotbalistů v současnosti Portugalec…

Uteče všem i na fotbalovém trávníku? Blíží se Boltovo zdravotní testování…

09.01.2018 16:50 Dortmund - Sportovních obojživelníků bylo a je na světě hned několik. A nejedná se jen o…

Mutko rezignoval na předsedu organizačního výboru fotbalového MS

27.12.2017 14:05 Moskva - Kvůli rozsáhlému dopingovému skandálu v ruském sportu, přičemž o něm měl vědět i samotný…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama