Čeští hokejisté zdolali v přípravě Německo

Regensburg - V dalším přípravném utkání před nadcházejícím světovým šampionátem porazili čeští hokejisté v sobotu v Regensburgu domácí Němce 6:2. Stejné výběry se střetnou v neděli v Ingolstadtu.

Přidejte svůj názor

Češi nastoupili do prvního přípravného zápasu na německé půdě s debutantem Jakubem Štěpánkem v brance a s cílem odčinit předešlé dvě porážky se Slovenskem. Pomoci k tomu měly také nové tváře v týmu, obránce Zdeněk Kutlák i útočníci Jakub Klepiš a Jaroslav Hlinka.

Do utkání se českým hokejistům podařilo vstoupit dobře a už po dvou minutách vedli právě zásluhou Kutláka. Na začátku sedmé minuty pak zaúřadoval druhý útok hostí a Vampola poslal Českou republiku do dvoubrankového vedení. Závěr první třetiny poznamenala série vyloučení na obou stranách, branka už ale nepadla.

Prostřední část hry se českému výběru velmi vydařila. Nedisciplinovanost domácích nejprve potrestali Krstev s Hlinkou a další dva góly poté přidali ruští krajánci Čermák s Blaťákem.

Sedláček si v české brance vedl proti německým střelcům skvěle, čisté konto však při své premiéře v národním dresu neudržel. Ve 47. minutě se Němci dostali po pětiminutovém vyloučení Jánského k dlouhé početní výhodě čtyř proti třem a Seidenberg zaznamenal dorážkou první úspěch domácích.

O ten druhý a poslední se v sobotu postaral znovu v přesilovce pět minut před koncem Wolf. Závěr nečekaně vyhroceného přípravného utkání poznamenala spousta vyloučení, Seidenberg s Čermákem zápas po vzájemné bitce dokonce ani nedohráli.

Témata: hokej
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jágr zpátky v reprezentačním dresu? Legenda nevyloučila účast na turnaji…

05.09.2017 21:22 Praha - Po předloňském hokejovém světovém šampionátu, který se tehdy konal v Praze a Ostravě,…