Češi na závěr Českých hokejových her porazili Finy, rozhodl Klepiš

Liberec - Čeští hokejisté porazili v nedělním závěrečním utkání Českých hokejových her v Liberci Finsko 4:3 po prodloužení a na turnaji obsadili konečné druhé místo. Rozhodující branku vstřelil Jakub Klepiš.

Přidejte svůj názor

V úvodu utkání se dostali do mírného tlaku Finové, Kopřiva byl ale při jejich spíše nesmělých pokus pozorný. Do vedení tak šli ve 4. minutě Češi. Červenka vybojoval v rohu kluziště puk a před brankou našel volného Marka. Ten si ještě vychutnal finského gólmana objetím a následně trefil přesně pod víko.

Po deseti minutách dostali výhodu první přesilové hry Seveřané a prosadit se během ní dokázaly oba týmy. Finové totiž nejprve propadli na útočné modré čáře, do úniku se dostal Marek, a ač tísněn, stihl přízemní střelou překonat Riksmana. Následně však Češi možná ještě pod tíhou euforie z druhého gólu pustili soupeře do úniku dva na jednoho a Hirschovits střílel do odkryté branky.

Možnost vyrovnat měli Finové při své další přesilovce, podařilo se jim to však až v 16. minutě, kdy Saravova střela od modré změnila směr o jednu z ležících hokejek a Kopřiva už nestihl zareagovat - 2:2.

Po pěti minutách druhé třetiny si obrovský tlak vytvořil první český útok, kombinace Jágra s Klepišem roztleskaly celou halu, gól v síti Finska však nepřinesly. Souhra elitní formace se neujala ani v následně minutu a 48 vteřin dlouhé přesilové hře domácích pět na tři, a tak prostřední dějství žádnou branku nepřineslo.'

Třetí třetina nabídla pohlednější hokej a přišly také branky. Ve 46. minutě si dal nejprve málem vlastní branku po nahození Koskenkorvy Blaťák, udeřilo však na druhé straně. Čtvrtý český útok vytvořil závar před brankovištěm, puk se dostal mezi kruhy k Lukešovi, který střelou bez přípravy překonal Riksmana.

Stejně jako po druhém gólu ale Češi na chvilku ztratili koncentraci a za 25 vteřin bylo vyrovnáno. Hirschovits vysunul do průniku Hyvönena, který blafákem do bekhendu na dlouhou ruku překonal Kopřivu. Po minutovém vzplanutí však útočníkům v dalším průběhu zápasu střelný prach zvlhnul a zápas v poklidném tempu doplynul až do prodloužení.

V něm stačilo českému týmu na rozhodnutí pouhých 39 vteřin. Jágr našel mezi kruhy Klepiše a ten střelou bez přípravy prostřelil finského gólmana. Jeho trefa tak posunula Čechy na konečné druhé místo na turnaji právě před Finy. V tabulce Euro Hockey Tour však už ani výhra nemohla nic změnit na čtvrtém místě českého výběru.

Témata: hokej
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lovec pokladů našel v jezeře prsten člena Síně slávy AHL

21.07.2017 15:27 Pittsford - Vítěz Stanley Cupu z roku 1953 Dick Gamble v minulosti přišel o prsten člena Síně slávy…