MS V HOKEJI: Česko porazilo Norsko 5:2

Druhý zápas české reprezentace dopadl pro náš dobře, nad Norskem jsme vyhráli o tři góly s končným skóre 5:2. Brankář Prusek neudržel čisté konto, Norský brankář byl vystřídán.

Přidejte svůj názor

Po první třetině vypadala situace velmi nadějně, Češi vedli 3:0. Na začátku druhé třetiny vstřelil Nor Jakobsen gól a přiblížil tak skóre. Gólová přestřelka ve druhé třetině pokračovala a proto jsme psali výsledek 4:2. Ve třetí třetině již došlo jen ke korekci skóre, zápas tak skončil 5:2 pro Českou republiku.

Zápas byl poznamenán malým incidentem, bek a kapitán českého týmu Marek Židlický narazil po několika sekundách hry soupeře na hrazení tak tvrdě, že prasklo ochranné plexisklo. Jeho výměna trvala pořadatelům 15 minut, po které musela být zastavena hra.

Po znovuzahájení hry se do první gólové příležitosti dostali v páté minutě Norové, Holösovu střelu však debutant Prusek lapil. Češi se k prvnímu vážnějšímu ohrožení norské branky dostali o minutu později a hned z toho byl vedoucí gól. Polák vypálil od modré a odražený puk od mantinelu uklidil do sítě pohotový Marek.

Vyrovnat mohli Norové v 8. minutě po nešťastném zásahu Rachůnka ve vlastním obranném pásmu, Prusek ale proti Lorentzenově rychlé střele vymršti svůj beton. Udeřilo tak znovu na druhé straně. V polovině první třetiny našel v přesilové hře Hemský zpoza branky na brankovišti stojícího Čajánka a Češi vedli 2:0.

Ještě radostněji bylo v českém táboře ve 13. minutě. Po ubráněném oslabení sklepl Červenka šikovně za svými zády puk do jízdy Vašíčkovi, který zamířil přesně do levého horního růžku norské branky. Rychle nabraným náskokem se ale nechali svěřenci Vladimíra Růžičky trochu ukolébat a polevili na tempu.

Toho využili Norové poprvé ve 22. minutě, kdy skončila za Pruskovými zády střela Jakobsena od modré. Znovu na tříbrankový rozdíl mohli Češi odskočit ve 26. minutě, kdy poslal Hemský puk do tandemu Jágrovi. Největší hvězda týmu ale trefila pouze před brankou stojícího Čajánka.

Další průběh zápasu nabídl místy velmi nezáživnou podívanou, kterou přerušila až gólová kombinace Čechů z 33. minuty. Olesz počkal s přihrávkou na najíždějícího Blaťáka na nejlepší možná okamžik a český obránce zvýšil přesnou střelou po zemi na 4:1. Norům se však v závěru druhé třetiny podařilo znovu snížit, osm vteřin před přestávkou proměnil přesilovou hru pěti proti třem Zuccarello Aasen.

Třetí třetina nabídla ve svém úvodu dva samostatné úniky českých útočníků. Čajánek ani Hlinka ale na gólmana Lysenstöena, který od druhé třetiny nahradil v brance Norů Grotnese, nevyzráli. V poklidném tempu dohrávaném utkání se ještě v 52. minutě prosadil Klepiš, který tak uzavřel na konečných 5:2.

Góly

Třetiny: (3:0, 1:2, 1:0)

Česko: Marek (5:20, Polák), Čajánek (9:35, Hemský, Jágr), Vašíček (12:18, Červenka, Plekanec), Blaťák (32:34, Olesz), Klepiš (51:14, Čáslava, Čajánek)

Norsko: Holtet (21:49, Jakobsen), Zuccarello (39:52, Vikingstad)

Témata: Hokej MS18
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lovec pokladů našel v jezeře prsten člena Síně slávy AHL

21.07.2017 15:27 Pittsford - Vítěz Stanley Cupu z roku 1953 Dick Gamble v minulosti přišel o prsten člena Síně slávy…