Prospal s Ručinským budou spolupracovat s Jandačem

Praha - Na čtvrteční tiskové konferenci byl veřejnosti představen nový realizační tým budoucího kouče české hokejové reprezentace Josefa Jandače. S tímto koučem, jenž v současnosti působí jednak na pozici hlavního trenéra pražské Sparty a také jako asistent současného trenéra národního týmu Vladimíra Vůjtka staršího, budou mimo jiné spolupracovat olympijský vítěz z Nagana Martin Ručinský a mistr světa z roku 2005 Václav Prospal. Zatímco první nahradí ve funkci generálního manažera Slavomíra Lenera a jeho sekundantem bude Milaan Hnilička, ten druhý se stane jedním z asistentů Josefa Jandače. Dodejme, že dalšími asistenty pak budou Jiří Kalous a Jaroslav Špaček. Dalším novým jménem, které se objeví v novém realizačním týmu hokejové reprezentace, je Jiří Fisher, který bude mít na starosti skauting.

Diskuse: 0

Prospal s Ručinským budou spolupracovat s Jandačem - anotační foto
reklama

Josef Jandač, jenž si odbyde svou ostrou premiéru ve funkci kouče národního týmu o Světovém poháru, který se bude konat ke konci září tohoto roku, uvedl na tiskové konferenci následující: "Světový pohár se hraje v Torontu, našimi soupeři budou Kanada i Spojené státy. Proto jsme realizační tým rozšířili o osobnosti, které v zámoří žijí nebo mají s místním hokejem velké zkušenosti." Co se týče nynějšího kouče národního týmu Vladimíra Vůjtka staršího, tak ten v případě, že Jandač projeví zájem, bude nově vzniklému realizačnímu týmu pomáhat.

Na rozdíl od trojice Jandač, Kalous, Špaček bude pro dvojici bývalých hokejových reprezentantů Martina Ručinského a Václava Prospala práce z pozic, do kterých se nyní dostali, pro národní tým něco nového. Jméno Jiří Fisher jsme doposud mohli vidět u reprezentace hráčů do 20 let, kde působil jako asistent a taktéž Milana Hniličku jsme mohli vidět u mládežnického hokeje. Pracoval totiž jako generální manažer pro osmnáctku i dvacítku. "Václav Prospal s Jardou Špačkem sehráli v NHL spoustu zápasů, stejně jako Martin Ručinský, který se s aktivní kariérou rozloučil teprve nedávno a ke všem kandidátům nominace má velmi blízko," řekl Jandač s tím, že Jiří Fisher bude spolu s ním sledovat přípravu a taktéž herní systém, jenž se praktikuje v zámoří. To je vzhledem ke Světovému poháru konající se v Torontu, v rámci kterého se ve skupině střetnou Češi kromě s výběrem Evropy i s Kanadou a Spojenými státy, docela důležité.

Změny v realizačním týmu provedené Josefem Jandačem, jenž se tedy od příští sezóny stane hlavním koučem národního týmu, okomentoval i samotný prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král. Ten výběr jmen ocenil: "Všichni považujeme Světový pohár za výjimečnou výzvu srovnatelnou s olympiádou. Realizační tým tomu odpovídá a hodně si od něj slibujeme. Jeho složení je zárukou, že bude výborně fungovat," řekl konkrétně Král, podle něhož je dobře, že se pokračuje v trendu obsazování bývalých hokejistů do funkcí spojených s reprezentací. Je to cesta, kterou se vedení českého hokeje vydala. "Je to vždy ku prospěchu věci a často jsou to právě ty rozdílové věci," pokračoval Král, jenž nezapomněl dodat, že nyní představené složení realizačního týmu je jen dočasné a to pouze pro Světový pohár. Až po něm se budou řešit další změny. "Bude záležet na tom, zda budou mít chuť pokračovat či jak je to bude naplňovat. A taky jak na tom budou s časem," řekl Král.

Hokejista, který dokázal v loňském extraligovém ročníku dojít s Litvínovem k historickému titulu a který je nejen olympijským vítězemz Nagana, ale i trojnásobným světovým šampionem, Martin Ručinský prozradil, že v polovině ledna obdržel nabídku spolupracovat s národním týmem. Po dlouhém zvažování ji nakonec přijal. "Je to něco nového. Nebylo to jednoduché rozhodování, ale plusy nakonec převážily. Všichni ví, jaký mám vztah k reprezentaci. Národní mužstvo mi vždy dávalo radost a teď mu chci něco vrátit," uvedl Ručinský, jenž ještě nedávno prohlašoval, že bude odpočívat a také cestovat po světě, se nyní sice chystá na cestu, ale ryze pracovní a to do zámoří. To proto, aby tam okouknul a setkal se s hráči, které by se mohli na podzimním kanadském turnaji objevit. "Budu se snažit, abych se rychle zapracoval," řekl.

Podle Josefa Jandače je právě Ručinský ideálním jménem pro generálního manažera. Právě jeho věhlas by mohl některé hvězdy přesvědčit k tomu, abyna podzim reprezentovali. "Je jim věkově blíže, to je hlavní plus. Navíc moje práce je trénování a je jasné, že když hráči zavolá Martin Ručinský, tak to má větší váhu, než když mu volá nějaký Jandač," řekl Jandač.

Nyní musí nový realizační tým vybrat 16 hráčů, které bude na Světový pohár nominovar. Musí tak učinit do 2. března. Samotný turnaj pak bude probíhat od 17. září do 1. října.

reklama

Diskuse

Prospal s Ručinským budou spolupracovat s Jandačem

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Arsenal na vzestupu: Čech a spol. překonali v Anglii zvláštní rekord - anotační foto

Arsenal na vzestupu: Čech a spol. překonali v Anglii zvláštní rekord

27.05.2016 16:41 Londýn - Fandové Arsenalu momentálně neví, jestli se radovat nebo brečet. Rok co rok je to totiž stejná...

Tihle Češi si sáhli na Stanley Cup. Přibudou další dvě jména? - anotační foto

Tihle Češi si sáhli na Stanley Cup. Přibudou další dvě jména?

27.05.2016 16:37 Praha - V hokejové NHL zbývá vyřešit už jen jedinou otázku. A to tu nejdůležitější: Kdo získá Stanley Cup? Je...

Generální ředitel Slavie končí, stačila jedna SMS - anotační foto

Generální ředitel Slavie končí, stačila jedna SMS

27.05.2016 16:33 Praha - Dění ve Slavii nabírá na obrátkách. Po odchodu Jiřího Šimáně končí i generální ředitel David Trunda....

Bez Hudlera i Vrbaty. Jandač zveřejnil zbývajících sedm jmen pro Světový pohár - anotační foto

Bez Hudlera i Vrbaty. Jandač zveřejnil zbývajících sedm jmen pro Světový pohár

27.05.2016 12:25 Aktualizováno Praha - Začátkem března zveřejnil kouč Josef Jandač, jenž po letošním světovém šampionátu vystřídal v pozici...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 21793 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama