Prospal s Ručinským budou spolupracovat s Jandačem

Praha - Na čtvrteční tiskové konferenci byl veřejnosti představen nový realizační tým budoucího kouče české hokejové reprezentace Josefa Jandače. S tímto koučem, jenž v současnosti působí jednak na pozici hlavního trenéra pražské Sparty a také jako asistent současného trenéra národního týmu Vladimíra Vůjtka staršího, budou mimo jiné spolupracovat olympijský vítěz z Nagana Martin Ručinský a mistr světa z roku 2005 Václav Prospal. Zatímco první nahradí ve funkci generálního manažera Slavomíra Lenera a jeho sekundantem bude Milaan Hnilička, ten druhý se stane jedním z asistentů Josefa Jandače. Dodejme, že dalšími asistenty pak budou Jiří Kalous a Jaroslav Špaček. Dalším novým jménem, které se objeví v novém realizačním týmu hokejové reprezentace, je Jiří Fisher, který bude mít na starosti skauting.

Diskuse: 0

Prospal s Ručinským budou spolupracovat s Jandačem - anotační foto

Josef Jandač, jenž si odbyde svou ostrou premiéru ve funkci kouče národního týmu o Světovém poháru, který se bude konat ke konci září tohoto roku, uvedl na tiskové konferenci následující: "Světový pohár se hraje v Torontu, našimi soupeři budou Kanada i Spojené státy. Proto jsme realizační tým rozšířili o osobnosti, které v zámoří žijí nebo mají s místním hokejem velké zkušenosti." Co se týče nynějšího kouče národního týmu Vladimíra Vůjtka staršího, tak ten v případě, že Jandač projeví zájem, bude nově vzniklému realizačnímu týmu pomáhat.

Na rozdíl od trojice Jandač, Kalous, Špaček bude pro dvojici bývalých hokejových reprezentantů Martina Ručinského a Václava Prospala práce z pozic, do kterých se nyní dostali, pro národní tým něco nového. Jméno Jiří Fisher jsme doposud mohli vidět u reprezentace hráčů do 20 let, kde působil jako asistent a taktéž Milana Hniličku jsme mohli vidět u mládežnického hokeje. Pracoval totiž jako generální manažer pro osmnáctku i dvacítku. "Václav Prospal s Jardou Špačkem sehráli v NHL spoustu zápasů, stejně jako Martin Ručinský, který se s aktivní kariérou rozloučil teprve nedávno a ke všem kandidátům nominace má velmi blízko," řekl Jandač s tím, že Jiří Fisher bude spolu s ním sledovat přípravu a taktéž herní systém, jenž se praktikuje v zámoří. To je vzhledem ke Světovému poháru konající se v Torontu, v rámci kterého se ve skupině střetnou Češi kromě s výběrem Evropy i s Kanadou a Spojenými státy, docela důležité.

Změny v realizačním týmu provedené Josefem Jandačem, jenž se tedy od příští sezóny stane hlavním koučem národního týmu, okomentoval i samotný prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král. Ten výběr jmen ocenil: "Všichni považujeme Světový pohár za výjimečnou výzvu srovnatelnou s olympiádou. Realizační tým tomu odpovídá a hodně si od něj slibujeme. Jeho složení je zárukou, že bude výborně fungovat," řekl konkrétně Král, podle něhož je dobře, že se pokračuje v trendu obsazování bývalých hokejistů do funkcí spojených s reprezentací. Je to cesta, kterou se vedení českého hokeje vydala. "Je to vždy ku prospěchu věci a často jsou to právě ty rozdílové věci," pokračoval Král, jenž nezapomněl dodat, že nyní představené složení realizačního týmu je jen dočasné a to pouze pro Světový pohár. Až po něm se budou řešit další změny. "Bude záležet na tom, zda budou mít chuť pokračovat či jak je to bude naplňovat. A taky jak na tom budou s časem," řekl Král.

Hokejista, který dokázal v loňském extraligovém ročníku dojít s Litvínovem k historickému titulu a který je nejen olympijským vítězemz Nagana, ale i trojnásobným světovým šampionem, Martin Ručinský prozradil, že v polovině ledna obdržel nabídku spolupracovat s národním týmem. Po dlouhém zvažování ji nakonec přijal. "Je to něco nového. Nebylo to jednoduché rozhodování, ale plusy nakonec převážily. Všichni ví, jaký mám vztah k reprezentaci. Národní mužstvo mi vždy dávalo radost a teď mu chci něco vrátit," uvedl Ručinský, jenž ještě nedávno prohlašoval, že bude odpočívat a také cestovat po světě, se nyní sice chystá na cestu, ale ryze pracovní a to do zámoří. To proto, aby tam okouknul a setkal se s hráči, které by se mohli na podzimním kanadském turnaji objevit. "Budu se snažit, abych se rychle zapracoval," řekl.

Podle Josefa Jandače je právě Ručinský ideálním jménem pro generálního manažera. Právě jeho věhlas by mohl některé hvězdy přesvědčit k tomu, abyna podzim reprezentovali. "Je jim věkově blíže, to je hlavní plus. Navíc moje práce je trénování a je jasné, že když hráči zavolá Martin Ručinský, tak to má větší váhu, než když mu volá nějaký Jandač," řekl Jandač.

Nyní musí nový realizační tým vybrat 16 hráčů, které bude na Světový pohár nominovar. Musí tak učinit do 2. března. Samotný turnaj pak bude probíhat od 17. září do 1. října.

Diskuse

Prospal s Ručinským budou spolupracovat s Jandačem

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Doporučujeme

Anglie je bez trenéra. Odešel kvůli nahrávce, na které si říká o peníze za obcházení zákazu - anotační foto

Anglie je bez trenéra. Odešel kvůli nahrávce, na které si říká o peníze za...

27.09.2016 21:00 Londýn - Veliký skandál v těhto hodinách řešil anglický fotbal. Právě v kolébce fotbalu budou totiž již...

Na Němce s Ázerbajdžánci byl nominován i útočník Schick. Objeví se i navrátilci - anotační foto

Na Němce s Ázerbajdžánci byl nominován i útočník Schick. Objeví se i navrátilci

27.09.2016 16:40 Praha - V úterý oznámil kouč české fotbalové reprezentace Karel Jarolím svou nominaci na nadcházející dva...

Povede Spartu kouč ze Žiliny? Proti Interu bude Pražany trénovat stratég z dorostu - anotační foto

Povede Spartu kouč ze Žiliny? Proti Interu bude Pražany trénovat stratég z...

27.09.2016 16:31 Aktualizováno Praha - V těchto dnech na pražské Letné hledají nástupce trenéra Zdeňka Ščasného, jenž byl v pondělí odvolán...

Trenér Růžička dostal za zpronevěru peněžitý trest, má zaplatit 400 tisíc

27.09.2016 12:52 Aktualizováno Praha - Hokejový trenér Vladimír Růžička dostal peněžitý trest 400.000 korun za zpronevěru půl milionu...

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Anketa

Kdo vyhraje prezidentské volby v USA?

Hlasovalo 2316 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama