MS V HOKEJI: Češi nestačili na Kanadu a prohráli 1:5

kloten - Čeští hokejisté nevstoupili do bojů v osmifinálové skupině mistrovství světa ve švýcarském Klotenu dobře, když po nepovedeném výkonu podlehli ve čtvrtek Kanadě 1:5. V tabulce skupiny F tak zůstávají na čtvrtém místě s pouhými třemi body.

Přidejte svůj názor

utkání Kanada - Česká republika

V úvodu utkání to přitom na českou bídu nevypadalo. Češi byli nepatrně aktivnější, v útočném pásmu ale nedokázali nic vymyslet ani v přesilové hře při vyloučení Spezzy. Následně však jako by na tým Vladimíra Růžičky padla deka, ze které nebylo cesty pryč. Do vedení poslal Kanadu v 8. minutě Stamkos, ke kterému se v přesilové hře odrazil puk po střele od modré čáry a talentovaný forvard ho pouze uklidil do odkryté branky.

Stejný hráč pak zvýšil ve 14. minutě už na 2:0 a znovu se tak stalo v početní výhodě zámořské celku. Ve vlastním pásmu totiž zaváhal Klepiš, který neposlal puk do středního pásma. Ten se následně dostal přes Doana až právě ke Stamkosovi, který si nikým neatakován pohrál na brankovišti se Štěpánkem. Když pak za další čtyři minuty pálil přesně od modré čáry v přesilové hře Weber, bylo to už na vítkovického gólmana moc a přepustil místo mezi třemi tyčemi zkušenému Pruskovi.

Oživit výkon českého týmu se pro druhou třetinu pokusil Růžička přeházením útočných formací. Do první se vrátil k Jágrovi s Čajánkem Hemský, Klepiš se pak posunul do druhého útoku, kde hrál společně s Vašíčkem a Irglem. Na herním projevu Čechů se však nic nezměnilo. Když se k tomu navíc přidalo kanadské uspokojení z lehce nabytého vedení, vznikl z toho nezáživný hokej bez větších šancí na obou stranách.

Ve 33. třetině mohl probudit český tým Hemský, své sólo však zakončil střelou těsně vedle Masonovy branky. Naprostý zmar hráčů v bílých dresech pak dokumentovala přesilová hra ze závěru druhé třetiny, kterou zakončil Jágr lehkou střelou z mezikruží do náruče kanadského gólmana.

Trápení českého výběru pak pokračovalo také v závěrečném dějství. Hned při prvním střídání ztratil Jágr puk na červené čáře a do samostatného úniku se dostal Heatley. Ten sice nejprve zamířil mimo, puk se k němu však po odrazu od mantinelu vrátil a při svém druhém pokusu už byl kanadský forvard úspěšnější. Čestný úspěch českého týmu mohl zaznamenat na začátku 50. minuty Čajánek, z metru však netrefil odkrytou branku Kanady.

Jak zakončit rychlý útok pak ukázali na druhé straně ještě v 50. minutě Kanaďané a St. Louis mířil do prázdné branky - 5:0 pro Kanadu. Zápas se následně v posledních deseti minutách v komorní atmosféře klotenské arény už pouze dohrával, tři minuty před koncem se však přeci jen Češi gólu dočkali. Jágr našel dloubákem Hemského za zády kanadských obránců a forvard Edmontonu dostal puk do sítě, ač byl faulován.

Kanada - Česká republika 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky: 57. Hemský (Jágr) - 8. Stamkos (Doughty), 14. Stamkos (Doan), 18. Weber (St. Louis), 41. Heatley, 51. St. Louis (Stamkos, Phillips). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Vinneborg (Švéd.) - Dedioulia (Běl.), Sabelström (Švéd.). Vyloučení: 9:6. Využití: 3:0. Diváci: 5966.

Sestavy:
Kanada: Mason - Hamhuis, Weber, Doughty, Phillips, White, Kwiatkowski, Schenn - Roy, Heatley, Spezza - Stamkos, Doan, St. Louis - Upshall, Horcoff, Fisher - Lombardi, Armstrong. Trenér: Lindy Ruff.
Česká republika: Štěpánek (18. Prusek) - Židlický, Barinka, Němec, Rachůnek, Polák, Blaťák, Čáslava - Jágr, Čajánek, Klepiš - Plekanec, Vašíček, Hemský - Kotalík, Marek, Rolinek - Irgl, Hlinka, Olesz - Červenka. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Lovec pokladů našel v jezeře prsten člena Síně slávy AHL

21.07.2017 15:27 Pittsford - Vítěz Stanley Cupu z roku 1953 Dick Gamble v minulosti přišel o prsten člena Síně slávy…