MS V HOKEJI: Češi porazili Bělorusko 3:0 a ve čtvrtfinále se vyhnou Rusům

Kloten - Hokejisté České republiky zvládli své poslední vystoupení v rámci osmifinálové skupiny F mistrovství světa, když v nedělním večerním utkání ve švýcarském Klotenu porazili Bělorusko 3:0. Vítězstvím si zajistili třetí příčku v tabulce a ve čtvrtfinále určitě nenarazí na silné Rusko.

Přidejte svůj názor

Jaromír Jágr při utkání Česko : Bělorusko

Bělorusové nastoupili k utkání s jistotou čtvrtfinále pouze se sedmnácti hráči do pole a bez gólmana Mezina na soupisce, přesto dlouho srdnatě vzdorovali favoritovi zápasu. Na druhé straně pak znovu nastoupil na postu sedmého obránce útočník Tomáš Rolinek, z pozice třináctého útočníka do hry nezasáhl Zbyněk Irgl. Zraněný Jan Marek zůstal pouze na tribuně.

Češi sice měli od úvodních minut puk více na svých hokejkách, šance ale nepřicházely. V sedmé minutě pak na opačné straně zahrozil Grabovskij a vynutil si přesilovou hru. Během ní však hráči v červeném nic nevymysleli a po jejím skončení mohli sami inkasovat. Navrátilec z trestné lavice Klepiš ujel do přečíslení s Michálkem, kterého soupeř zastavil pouze za cenu faulu.

V dalším průběhu úvodního dějství se do větších příležitostí dostali ještě Hemský s Klepišem, ani jeden však nezamířil přesně. Největší šanci první třetiny pak v 16. minutě spálil znovu Hemský, který sebral mezi kruhy odražený puk po střele Jágra, objel gólmana, ale už nestihl zamířit mezi tyče. Jeho pokus rozvlnil pouze boční síťku.

Začátek druhé třetiny pak po vyrovnané první části hry přinesl dokonce několikaminutový tlak Bělorusů, kteří párkrát pořádně zaměstnali Štěpánka v české brance. Jejich snažení ale utnul zbytečný faul, po kterém se zápas vrátil do vyjetých kolejí. Ve 27. minutě mohl vstřelit úvodní branku zápasu Michálek, který se šikovně dostal až před gólmana Kovala, ten však jeho forhendový blafák vytlačil mimo.

Po půlhodině hry už ale čeští hokejisté konečně udeřili a to dokonce ve vlastním oslabení. Čajánek se dostal společně s Červenkou do úniku, místo přihrávky zvolil střelu a puk skončil v síti - 1:0. Dvougólový náskok si svěřenci Vladimíra Růžičky vypracovali v samém závěru třetiny v přesilové hře, kdy se puk dostal k Eliášovi, který z velkého úhlu trefil přesně pod břevno odkryté branky.

Závěrečná třetina už se prakticky pouze dohrávala, Češi pak během ní po většinu času kontrolovali vedení s pukem na vlastních hokejkách. Dostali se také do několika šancí, většina jejich pokusů však končila na výstroji běloruského gólmana Kovala. Toho potřetí v utkání překonal až čtyři minuty před koncem ze vzduchu svým druhým gólem v zápase Čajánek. Na druhé straně už ve třetí třetině naopak neměl skoro žádnou práci Štěpánek, který si tak připsal druhé čisté konto na turnaji.

Témata: Hokej MS18
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lovec pokladů našel v jezeře prsten člena Síně slávy AHL

21.07.2017 15:27 Pittsford - Vítěz Stanley Cupu z roku 1953 Dick Gamble v minulosti přišel o prsten člena Síně slávy…