MS V HOKEJI: Švédové porazili Američany 4:2 a zajistili si bronzové medaile

Bern - Hokejisté Švédska porazili v nedělním utkání o třetí místo na mistrovství světa ve švýcarském Bernu Spojené státy americké 4:2 a získali tak bronzové medaile. Ve finále se od 20.30 utkají hokejisté Kanady a Ruska.

Přidejte svůj názor

Obě mužstva zahájila utkání o třetí místo velmi opatrně, ale více ze hry měli v první třetině Švédové. Kromě nebezpečné střely útočníka Mattiase Weinhandla si však žádnou vyloženou šanci nevytvořili. Ofenzivnější podívanou nabídla divákům v zaplněné PostFinance Areně až druhá část. Ve 26. minutě se do vedení dostali překvapivě Američané, když se po přihrávce Johnsona trefil obránce John Michael Liles.

Švédové poté převzali iniciativu a ve 34. minutě se dočkali vyrovnání. Po skvělé přihrávce Tonyho Märtenssona zpoza branky se prosadil mladý útočník Loui Eriksson. O dvě minuty později už Seveřané vedli, když se přesnou střelou do modré čáry prezentoval útočník Märtensson. Závěr druhé části ještě okořenila ještě hromadná bitka, do které se zapojil i švédský brankář Liv.

Američanům se v úvodu třetí části podařilo vyrovnat. Rychlý protiútok zakončil šikovně forvard Joe Pavelski. Rozhodující okamžik celého utkání přišel v 50. minutě, kdy znovu v přesilové hře napřáhl od modré čáry obránce Carl Gunnarsson a poslal Švédsko do vedení. Američané se v závěru snažili o vyrovnání při power play, kýženou třetí branku však vstřelit nedokázali. Na konečných 4:2 naopak pečetil do prázdné branky obránce Oduya.

Švédové tak mohou slavit zisk bronzových medailí, o ty zlaté si to od 20.30 rozdají celky Kanady a Ruska.

Mistrovství světa v ledním hokeji, utkání o 3. místo - 15. hrací den:

Švédsko - USA 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 34. Eriksson (Märtenson, Weinhandl), 36. Märtensson (Weinhandl, Eriksson), Gunnarsson (Weinhandl), 60. Oduya - 26. Johnson (Liles), 43. Pavelski. Rozhodčí: Kadyrov (Rus.), Reiber (Švýc.) - Kicha (Ukr.), Orelma (Fin.). Vyloučení: 8:11. Využití: 4:1. Diváci: 11 249.

Sestavy:
Švédsko: Liv - Oduya, Tarnström, Johansson, Gunnarsson, Stralman, Jönsson, Grossman, Akerman - Nilson, Wallin, Huselius - Eriksson, Märtensson, Weinhandl - Omark, Harju, Thörnberg - Berglund, Andersson, Persson. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.
USA: Esche - Hainsey, Suter, Johnson, Liles, Ballard, Niskanen, Bogosian - O'Sullivan, Brown, Blake - Okposo, Backes, Oshie - Pavelski, Higgins, Shannon - Stafford, Stempniak, Wilson - Foligno. Trenér: Ron Wilson.

Témata: Hokej MS18
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lovec pokladů našel v jezeře prsten člena Síně slávy AHL

21.07.2017 15:27 Pittsford - Vítěz Stanley Cupu z roku 1953 Dick Gamble v minulosti přišel o prsten člena Síně slávy…

Karlovarští hokejisté budou spolupracovat s Číňany

28.06.2017 15:46 Karlovy Vary - Hokejový klub Energie Karlovy Vary na jaře po 20 letech sestoupil z Extraligy. Na…