Trenér Růžička dostal za zpronevěru peněžitý trest, má zaplatit 400 tisíc

Praha - Hokejový trenér Vladimír Růžička dostal peněžitý trest 400.000 korun za zpronevěru půl milionu určeného pro klub Slavia Praha. Nepravomocně tak dnes rozhodl soud v Praze.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Růžička podle rozsudku převzal na jaře 2012 a poté v květnu 2013 na zimním stadionu v Edenu sponzorský dar od podnikatele Miroslava Palaščáka, a to pokaždé 250.000 korun. Peníze úmyslně nepředal klubu a nakládal s nimi jako s vlastními. Na Palaščákovu výslovnou žádost je vrátil až v listopadu 2014, kdy už v klubu nepůsobil, a to ze soukromého účtu své manželky.

"To, co obžaloba tvrdí, má soud za vcelku bezpečně prokázané. Vyjma poškozeného, za kterého považuje pana Palaščáka," odůvodnil rozsudek soudce Obvodního soudu pro Prahu 10 Tome Frankič. Hokejová Slavia podle něj poškozená být nemůže, protože peníze nikdy nepřešly do vlastnictví klubu vzhledem k tomu, že nebyla uzavřena platná darovací smlouva.

Růžička se z účasti na dnešním jednání předem omluvil. Dříve připustil, že peníze od Palaščáka přijal. Do účetnictví klubu se podle něj částka nedostala proto, že podnikatel k ní měl ještě dodat potřebné dokumenty, což neučinil.

Růžičkovi právníci žádali zproštění viny. Státní zástupkyně Lucie Písecká pro trenéra navrhovala podmíněný trest 1,5 roku s tříletou zkušební dobou a peněžitý trest 500.000 korun, zákaz činnosti nepožadovala. Soudce podmínku zavrhl s ohledem jak na delší dobu, která uplynula od spáchání trestného činu, tak i na to, že od toho okamžiku soud k Růžičkovi nezjistil nic negativního.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Extraliga 25. kolo: Mertlův hattrick zkrotil Bílé Tygry, návrat Výborného…

24.11.2017 19:32 Liberec - Hattrick Tomáše Mertla zařídil vedoucí Plzni další tři body, které si veze z Liberce.…

Extraliga: Skvělá šestiminutovka rozhodla o výhře Plzně, Hradec nasázel…

21.11.2017 19:56 Aktualizováno Plzeň - Dalším kolem pokračovala česká extraliga, kterou stále přesvědčivě vede Plzeň. Dnes na ní…

VIDEO: Tvrďák Gudas zaplatí za surový zákrok miliony

20.11.2017 14:35 Philadelphia - Že neujde trestu bylo jasné. Pouze se čekalo, kolik řízný obránce Flyers za svůj…

Extraliga: Souboj finalistů zvládl lépe Liberec, Plzeň vyhrála nájezdovou…

19.11.2017 19:43 Aktualizováno Liberec - Třiadvacáté kolo nejvyšší domácí hokejové soutěže nabídlo hned několik zajímavých duelů.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama