MS V HOKEJI: Mistry světa v ledním hokeji se stali Rusové, ve finále porazili Kanadu 2:1

Bern - Hokejistům Ruska se podařilo obhájit titul mistrů světa, když ve švýcarském Bernu porazili v nedělním finále Kanadu 2:1. Vítěznou branku si připsal Alexander Radulov.

Přidejte svůj názor

Do zápasu o zlato vstoupili aktivněji Rusové a po krátkém oťukávání se v první velké šanci objevil ve 4. minutě Radulov. Roloson jeho střelu sice lapil, kapitán Kanady Doan si však následně neodpustil zbytečné dohrání soupeře a na světě byla první přesilová hra finále.

V početní výhodě se do dobrých příležitostí dostali Zinovjev s Perežoginem, Roloson si ale s jejich pokusy trochu se štěstím poradil. Nevyužité šance musely Rusy mrzet. Po návratu z trestné lavice se totiž Doan ihned zapojil do útoku, parádní zadovkou našel před brankou Spezzu, který bez problémů poslal puk do sítě.

První gól hru vyrovnal a do náznaků šancí se dostávaly oba týmy. Vyrovnat se pak Sborné podařilo ve 13. minutě. Na trestné lavici seděl za vyhození puku do hlediště Coburn a na 1:1 srovnal přesnou tečí Aťjušovovy střely od modré Saprykin. Dokonce strhnout vedení na stranu Ruska mohli vzápětí Kovalčuk se Zinovjevem, jejich střely ale skončily na chráničích kanadského gólmana.

Druhou třetinu herně naprosto ovládla Kanada. Zámořští hráči svého soupeře přestříleli 16:5, k ničemu jim to však nebylo. V největší šanci Kanady se zjevil ve 24. minutě důrazný Stamkos, po jehož průniku však puk skončil pouze na brance Bryzgalova.

Ve 35. minutě pak přišla pro výběr Javorového listu studená sprcha. Kanaďané propadli ve středním pásmu, Rusové se dostali do úniku dvou na jednoho, který zakončil zkušeně Radulov - 2:1.

Hned na začátku třetí třetiny se do velké šance dostal kanadský obránce Vlasic, Bryzgalov si však proti jeho střele notně vyjel a udržel ji v chráničích. Na druhé straně zahrozil Kovalčuk, jeho pokus vykopl Roloson betonem do rohu.

I nadále pokračovala ve švýcarském Bernu hokejová bitva s obrovským nasazením na obou stranách, ve které hráli prim Kanaďané, ani z těch nejvyloženějších pozic se jim však nedařilo dopravit puk do sítě. V hektickém závěru se pak zámořský celek odhodlal k minutu a půl dlouhé hře bez brankáře, i ta však zůstala bez gólové odezvy.

Z mistrovského titulu se tak znovu po roce radují Rusové, kteří tak získali historicky už svůj pětadvacátý titul a o jeden předskočili právě Kanadu.

Témata: Hokej MS18
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lovec pokladů našel v jezeře prsten člena Síně slávy AHL

21.07.2017 15:27 Pittsford - Vítěz Stanley Cupu z roku 1953 Dick Gamble v minulosti přišel o prsten člena Síně slávy…