V Kolíně nad Rýnem vyvrcholí hokejové MS. Jak se rozdělí cenné kovy?

Kolín nad Rýnem - V neděli se rozhodne o tom, který ze čtyř zbývajících celků dosáhne na tři cenné okovy, které jsou ve hře a tím tak skončí 81. mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos konalo v Paříži a v Kolíně nad Rýnem, kde právě tento šampionát vyvrcholí svými finálovými zápasy. Nejprve od 16:15 bude k vidění v Lanxess Areně souboj obronz, ve kterém se střetnou Rusové s Finy, od 20:45 pak zraky všech hokejových fanoušků budou sledovat duel o zlato mezi Kanadou, pro kterou by to byl již třetí triummf na MS v řadě za sebou, a Švédskem.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto

Co se týče souboje o třetí místo mezi Ruskem a Finskem, bude otázka, zda se ruská sborná dostatečně vzpamatuje z toho, že v semifinále s "javorovými listy" ztratila nadějné dvoubrankové vedení, které si vybojovala v prvních dvou třetinách. Ve třetí třetině ale svěřenci kouče Olega Znaroka přišli o vedení 2:0, jelikož Kanada dokázala potrestat přibývající ruskou nedisciplinovanost a nakonec to tedy byla ona, která se radovala z výhry 4:2. Nutno však dodat, že soupeři z Finska by pro Rusko neměl být žádný problém, přeci jenom tým Suomi se nenachází i přes postup až k medailovým bojům v optimální pohodě.

Velký kanadský obrat v semifinále proti Rusku totiž odstartoval už po 17 vteřinách od vzhazování uprostřed hřiště začínající třetí třetinu svou trefou Scheifele a pak tedy Kanaďanům dopomohly k dokonání otočení skóre přesilové hry. V 56. minutě se podařilo srovnat na 2:2 MacKinnonovi, O´Reilly s Couturierem se pak postarali o poslední dva hřebíky do rakve pro veškeré ruské naděje 4:2. To kanadské naděje na zisk zlatého hattricku, tedy na třetí triumf na hokejovém MS v řadě za sebou, stále žije. Připomeňme, že třikrát zvítězit na světovém šampionátu za sebou se v historii podařilo pouze Čechům, stalo se tak na přelomu tisíciletí.

Proti kolébce ledního hokeje se však ve finále postaví Švédové, kteří i když zprvu hráli s týmem Suomi ve svém sobotním semifinále vyrovnanou partii, o čemž svědčilo i skóre 1:1 po úvodní dvacetiminutovce, nakonec potvrdili svou roli favorita a celkem pohodlně tak došli k vítězství 4:1. Hrát proti Kanadě je samo o sobě velkou motivací, hráči Tre Kronor k tomu mají ale ještě jeden důvod, proč porazit dosud suverénní svěřence Joe Coopera. Bude to totiž repríza olympijského finále ze Soči z roku 2014, kde Seveřané prohráli. Naposledy se v boji o zlato v rámci světového šampionátu tato dvě mužstva utkali v roce 2004 v Praze, kde i tentokrát byl úspěšnější tehdejší kanadský výběr.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jágr zpátky v reprezentačním dresu? Legenda nevyloučila účast na turnaji…

05.09.2017 21:22 Praha - Po předloňském hokejovém světovém šampionátu, který se tehdy konal v Praze a Ostravě,…