Čtvrtfinále s Američany se odehraje odpoledne. ČT vysvětluje, proč nevyjednala večerní čas

Kodaň - Čeští hokejisté se v důležitém čtvrtfinálovém zápase utkají ve čtvrtek v rámci právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji v Dánsku s Američany a tento očekávaný duel se nakonec odehraje v Herningu od 16:15. Zápas pochopitelně bude vysílat přímým přenosem Česká televize (ČT) a proto tak pouze na webu ČT sport bude k vidění souběžně hraný atraktivní duel mezi Ruskem a Kanadou. Proč až večer se odehrají duely méně atraktivní jakými jsou Švédsko vs. Lotyšsko a Finsko vs. Švýcarsko? Za to můžou především severské televize.

Přidejte svůj názor

Česká televize

Právě ty totiž mají na rozhodování o tom, kdy se jednotlivá čtvrtfinálová utkání, největší vliv. „Raději bychom měli naše čtvrtfinále večer, ale všechny televize, jejichž týmy ten večer nakonec dostaly, platí za vysílací práva přece jen výrazně víc," okomentoval roli ČT na televizním trhu sportovní šéfkomentátor veřejnoprávní televize Robert Záruba na svém twitterovém účtu.

Večerní termíny jsou zvláště pro diváky příjemnějším časem a nejen pro díváky, ale pochopitelně i pro různá restaurační zařízení a bary, ve kterých v 16 hodin nebude tolik plno jako večer a tuzemské televizi tak tedy neporoste sledovanost. Tištěná média jsou ale naopak za odpolední termíny ráda a to proto, že po skončení zápasu ještě mají dost času do uzávěrky.

Tentokráte ale měly silnější hlas skandinávské televizní stanice a Češi s Američany, Rusy i Kanaďany ostrouhali. „V základní skupině direktoriát turnaje vyšel vstříc naším požadavkům a dostali jsme většinu zápasů ve večerních časech. Logicky jsme s ohledem na diváky zažádali o pozdější čas i pro čtvrtfinále, tentokrát ale bylo rozhodnuto jinak," řekl Jiří Ponikelský, výkonný ředitel ČT sport.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návrat do extraligy se nekoná. Reprezentační kapitán zůstává ve Švýcarsku

23.05.2018 18:04 Curych - Poté, co se po dvou letech rozhodl ukončit spolupráci s Friburgem, se mluvilo o tom, že by…

Rozhodnuto ještě před výkonným výborem? Novým koučem hokejové reprezentace…

23.05.2018 11:24 Praha - O nástupci kouče Josefa Jandače, jenž skončil coby trenér hokejového národního týmu poté,…

Čiliak novou smlouvu s Brnem nepodepsal. Dál naopak bude pokračovat Erat

21.05.2018 16:19 Brno - Dlouho se čekalo na informaci, zda v mistrovské brněnské Kometě bude pokračovat její…

MS v hokeji: Švédové ukončili švýcarskou pohádku a obhájili titul mistra…

20.05.2018 18:08 Kodaň - Vítězem 82. světového šampionátu se stali stejně jako loni hokejisté Švédska. V zápase,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama