MS v hokeji: Dalšími postupujícími jsou Finsko, Rusko a Švédsko

Minsk – Stejně jako český národní tým i ostatní celky, hnané kupředu vysokým očekáváním fanoušků, splnily povinnost a probojovaly se do semifinále běloruského šampionátu. Rusové dokonce bez inkasovaného gólu.

Přidejte svůj názor

MS v hokeji 2013 (Stockholm - Helsinki) RUS - USA

Na ně byl přitom tlak ze strany nejen médií asi největší, neboť ve čtvrtfinále narazili na „slabé" Francouzi. Těm dali gól hned v páté minutě a o vítězi bylo víceméně dopředu rozhodnuto.

Rusové totiž hráli velice svědomitě a aktivně a soupeře, jenž dokázal potrápit celou řadu silných týmů, v podstatě k ničemu nepustili. Skoro to vypadalo, jako by si Francouzi vybrali veškeré štěstí v utkání s Čechy.

Skutečně se jim nedařilo, slibných akcí měli jako šafránu a základní hrací dobou se de facto protrápili. Od většího přídělu branek je uchránil pouze skvěle chytající Huet, který Rusy místy přiváděl k šílenství.

A šílet museli rovněž Kanaďané. Finský gól z 57. minuty je totiž poslal domů, což je překvapení nejen pro ně, ale i pro většinu odborníků. Suomi totiž na letošním turnaji hráli veskrze podprůměrně a jejich vítězství 3:2 nikdo netipoval.

Je nicméně třeba přiznat, že se oproti předchozím zápasům významně zlepšili. A to víceméně ve všech aspektech hry. Kanaďané sice opticky tlačili, dokonce vyprodukovali víc střel, ale jejich produktivita byla mizerná.

Těsné vedení, které si zajistili na konci druhé periody proto logicky neudrželi a na šampionátu končí. Finové tak v semifinále narazí právě na český výběr, jenž jim z posledních let má hodně co oplácet.

V posledním, asi nejvyrovnanějším čtvrtfinále se střetli Švédové s domácími Bělorusy, kteří se dlouho tvářili, že dokáží zaskočit i tohoto soupeře. Oba týmy sehrály nesmírně vyrovnanou partii, kterou nakonec rozhodnul jediný gól.

Bohužel pro domácí, šest minut před koncem ho vstřelil Švéd Ekholm a utnul tak všechny naděje na postup mezi čtyři nejlepší. Opravdu přitom nechybělo moc a Bělorusové mohli Švédy vyřadit stejně jako před 12 lety v Salt Lake City.

Pod vedením kanadského kouče Hanlona podali velice slušný výkon a je možná trochu škoda, že přes letos nevýrazně hrající Švédsko neprošli.

Rusko Francie 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Anisimov, 21. Malkin, 48. Kutuzov

Kanada – Finsko 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 26. Turris, 33. Scheifele – 7. Palola, 41. Hietanen, 57. Pekarinen

Švédsko – Bělorusko 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 14. Danielsson, 38. Ericsson, 54. Ekholm – 26. Platt, 35. Jefimenko

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bez Jágra, Klepiše, Růžičky i Nečase, za to s premianty Kubalíkem či…

15.01.2018 17:27 Aktualizováno Praha - Dva týdny před začátkem příprav a měsíc před začátkem samotného hokejového olympijského…

Tak přeci jen konec v Calgary? Klub umožňuje Jágrovi jednat o jiném angažmá

07.01.2018 12:02 Calgary - Ani poté, co v pátek přišlo s Calgary s prohlášením o tom, že legendární česká …

Jágr nenastoupil a už se spekuluje o jeho konci. Je opět zraněný, zní z…

05.01.2018 22:00 Calgary - Česká legendární hokejová "šedesátosmička" Jaromír Jágr, jenž nedávno pokořil hranici…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama