MS v hokeji: Rusové se stali mistry světa! Finy přetlačili 5:2

Minsk - Zatímco na domácí olympiádě se sborná příliš nepředvedla, na světovém šampionátu už matičku Rus nezklamala a zcela zaslouženě se může radovat z titulu. Byť to zpočátku vypadalo všlijak.

Přidejte svůj názor

MS v hokeji 2013 (Stockholm - Helsinki) GER - RUS

Rusové totiž do utkání vstoupili až nezvykle opatrně a proti skvěle bránícím Finům se jim dlouho nedařilo prosadit. Nevytvýřeli si dokonce ani moc šancí a v úvodní dvacetiminutovce měli vlastně jen velmi mírnou převahu.

Tu nicméně v 11. minutě dokázal zužitkovat Širokov, jenž tvrdou střelou z levého kruhu nedal finskému gólmanovi šanci. Další trefy se však skoro-domácí fanoušci nedočkali a zahrozit proto mohl soupeř.

Nestávalo se to v první periodě často, o to nebezpečnější ale finské brejky byly. Jeden takový přetavil ve vyrovnávací branku Pekarinen, který přebruslil hřiště a střelou mezi betony pokořil jinak vynikajícího Bobrovského.

Druhá dvacetiminutovka byla o poznání otevřenější, což vyústilo v celkem tři góly. Trochu překvapivě jako první skórovali Finové zásluhou Paloly, na jehož gól ovšem ani ne za minutu odpověděl skvělou ranou Ovečkin.

Víc než branky ovšem padaly tresty a v podstatě celá třetina se hrála v různých početních výhodách a nevýhodách. Nejlépe se v nich zorientovali znovu Rusové, kteří se díky Malkinovi pár minut před přestávkou opět dostali do vedení, jež už nepustili.

V poslední periodě totiž de facto neměli konkurenci. Zatímco díky Zaripovovi a Tichonovovi tak odskakovali stále dál, Finům se dařilo sbírat pouze trestné minuty. V samotném závěru už pak neměli síly na žádný velký tlak a museli skousnout hořkou porážku 5:2. S ohledem na jejich působení na šampionátu je ovšem stříbro maximálně cenné.

Rusko - Finsko 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 11. Širokov, 28. Ovečkin, 36. Malkin, 45. Zaripov, 56. Tichonov - 20. Pakarinen, 27. Palola

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jágr zpátky v reprezentačním dresu? Legenda nevyloučila účast na turnaji…

05.09.2017 21:22 Praha - Po předloňském hokejovém světovém šampionátu, který se tehdy konal v Praze a Ostravě,…