Přilby na sjezdovce : Budou povinné?

Praha - Na sjezdovkách se jezdí čím dál rychleji, ale přilbu nosí sotva polovina lyžařů. Vlekaři na českých horách uvažují o tom, že to nařídí všem. V úterním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Horská služba v celém Česku eviduje každou zimu zhruba 7500 úrazů. Podle náčelníka české Horské služby Jiřího Brožka odvážejí jeho kolegové ze svahů stále častěji lidi s poraněním páteře a hlavy. Jablonecká senátorka Soňa Paukrtová, pro niž je bezpečnost zimních sportů velké téma, původně prosazovala, aby nošení helem ukládal zákon. Nakonec od něj upustila a vsadila na osvětu. "Na sjezdovce na Špičáku se letos natáčel propagační film o bezpečném lyžování a měl by běžet ještě teď v listopadu v České televizi," uvedla.

Na odbyt jdou přilby už teď. "Lidé si je pořizují i proto, že pojišťovny jim pak poskytnou výhodnější podmínky," vysvětluje vedoucí trutnovského obchodu Intersport Horská Michaela Bradáčová. Povinnost nosit na sjezdovkách ochrannou přilbu již zavedly například v Rakousku a Itálii.

Témata: Lyžování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína lanaří obyvatele do lyžování, na olympiádě 2022 chce hromadu medailí

28.04.2018 15:56 Si-ning (Čína) - Velmi daleko od Pekingu, v chladu tibetské plošiny, se Čína snaží vštípit…

Nový skandál ruského biatlonu. Kouč žádal sex na své svěřenkyni

27.04.2018 19:28 Moskva - Ruský biatlon má další velký problém. Vedle dopingového skandálu se nyní musí potýkat s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama