Lyžařský sprint v Davosu vyhráli Dahl s Majdičovou, Koukal vypadl ve čtvrtfinále

Davos - Vítězi sprintu Světového poháru lyžařů - běžců se v neděli ve švýcarském Davosu stali Nor John Kristian Dahl a Petra Majdičová ze Slovinska. Nejlepší z českých reprezentantů Martin Koukal skončil ve čtvrtfinále a obsadil patnáctou příčku.

Přidejte svůj názor

Kromě Koukala startovali v mužském sprintu ještě Aleš Razým a Dušan Kožíšek. Oba jmenovaní ale nepostoupili z kvalifikace a skončili na 54. a 58. místě. Závod vyhrál Dahl, který tak zaznamenal první vítězství ve Světovém poháru, před svým krajanem Petterem Northugem a Rusem Alexejem Peťuchovem.

Mezi ženami triumfovala premiérově v této sezoně Majdičová. Druhá skončila Marit Björgenová z Norska a třetí místo vybojovala Finka Aino-Kaisa Saarinenová. Česká lyžařka Eva Nývltová nepostoupila z kvalifikace a obsadila konečnou 31. příčku.

SP Davos (Švýc.) - sprint:
Muži: 1. Dahl, 2. Northug (oba Nor.), 3. Peťuchov (Rus.), 4. Strandvall (Fin.), 5. Pettersen (Nor.), 6. Miranda (Fr.), 7. Modin (Švéd.), 8. Vylegžanin (Rus.), 9. Hellner (Švéd.), 10. Cologna (Švýc.), ...15. KOUKAL, 54. RAZÝM, 58. KOŽÍŠEK (všichni ČR).
SP celkově: 1. Northug 240 b., 2. Dahl (oba Nor.) 200, 3. Peťuchov (Rus.) 160, 4. Heikkinen (Fin.) 160, 5. Hattestad (Nor.) 160, ...28. KOUKAL 48, 48. BAUER 29, 98. KOŽÍŠEK (všichni ČR) 5.
Ženy: 1. Majdičová (Slovin.), 2. Björgenová (Nor.), 3. Saarinenová (Fin.), 4. Fabjanová (Slovin.), 5. Longaová (It.), 6. Falková (Švéd.), 7. Randallová (USA), 8. Follisová (It.), 9. Procházková (SR), 10. Roponenová (Fin.), ...31. NÝVLTOVÁ (ČR).
SP celkově: 1. Majdičová (Slovin.) 272 b., 2. Saarinenová (Fin.) 263, 3. Björgenová (Nor.) 262, 4. Chazovová (Rus.) 206, 5. Kallaová (Švéd.) 202, ...63. RAJDLOVÁ (ČR) 8.

Témata: Lyžování