OH 2016: Plážové volejbalistky na úvod ve své skupině prohrály

Rio de Janeiro - Markéta Sluková a Barbora Hermannová vstoupily do turnaje plážového volejbalu porážkou s favorizovanými Brazilkami, které jsou považovány za adeptky na olympijské medaile.

Přidejte svůj názor

Byl rozehrán turnaj v plážovém volejbalu

Skupina, ve které české reprezentantky budou hrát své zápasy, se kromě nich skládá z dvojic Brazílie, Argentiny a Španělska. A právě brazilská dvojice Agátha Bednarczuk/Bárbara Seixas byla prvním soupeřem našich reprezentantek.

Sluková s Hermannovou dobrou celoplošnou hrou favoritky zaskočily a zejména Barbara byla značně nervózní a kazila při zakončování. Bohužel na druhé straně s příliš nedařilo Hermannové při podáních, ze čtveřice na hřišti jich zkazila nejvíc. Závěr prvního setu Češkám dokonale vyšel, stejně jako úvod druhé sady, kdy se zdálo, že frustrace Barbary se stane pro zápas rozhodujícím prvkem.

Jenže stačilo několik drobných zaváhání a Sluková s Hermannovou vlastně nabídly Brazilkám, aby našly ztracený rytmus a zvláště Barbara několika vydařenými míči našla ztracené sebevědomí. Zápas dospěl do třetího setu, ve kterém si Brazilky za halasné podpory domácích příznivců vybojovaly hned šest mečbolů. Přestože Češky dva dokázaly odvrátit, nakonec se zázrak nekonal.

Naše hráčky rozhodně nebyly bez šance a kvalitní výkon mohly dotáhnout i k překvapivému závěru, rozhodly však individuální chyby a především "zmrtvýchvstání" Barbary v polovině druhého setu.

Agátha/Barbara (Brazílie) - Sluková/Hermannová (ČR): 2:1
(19:21, 21:17, 15:11)

Ve druhém zápase porazily Španělky Baquerizo/Fernández zástupkyně Jižní Ameriky 2:0, i když Argentinkám Gallay/Klug se v druhém setu podařilo vyrovnat hru a dokonce vést, rozhodla však zlepšená koncovka Španělek.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragicky zahynula besaballová hvězda Roy Halladay (✝40)

08.11.2017 02:23 Holiday - Při letecké havárii v úterý zahynula nedávná hvězda baseballové MLB Roy Halladay.