Bronz nezískali. Florbalisté prohráli se Švýcary a končí čtvrtí, titul bere Finsko

Riga/Praha - Tohle bolí! Čeští florbalisté jsou na letošním světovém šampionátu bez medaile. Po neúspěšném semifinále s Finskem dnes reprezentaci čekal boj o bronz se Švýcarskem. Národní tým zápas bohužel nezvládl, prohrál 5:8. A na turnaji končí čtvrtý. Mistrem se stali potřetí v historii florbalisté Finska.

Přidejte svůj názor

Češi závěr turnaje nezvládli.

Hráli turnaj až do posledního dne, nakonec na ně zbylo nechtěné čtvrté místo. Po smolné prohře s Finskem čeští florbalisté prohráli i utkání o konečnou třetí pozici se Švýcarskem. ,,Soupeř byl zkrátka úspěšnější v tom, že proměňoval šance. Nám to tam naopak nepadalo skoro vůbec. Góly jsme dostávali po našich hloupých chybách," litoval po utkání prohry obránce Daniel Šešulka.

Se Švýcary tým trenéra Radima Cepka držel krok do poloviny třetí třetiny. Češi v úvodu zápasu i vedli, soupeř však ještě v první dvacetiminutovce zápas otočil. A čeští florbalisté i přes bojovnost a velkou snahu vyrovnat nedokázali, pouze snižovali na rozdíl jednoho gólu. Ještě čtyři minuty před koncem utkání Jendrišák vstřelil branku na 6:5, dát šestý gól se ale reprezentaci nepodařilo. A Švýcarsko naopak dvěma góly na konci třetiny defintivně rozhodlo o českém čtvrtém místě.

Do finále letošního šampionátu se probojovalo podle očekávání Švédsko. To se v boji o titul mistra světa utkalo s Finskem a zápas dospěl až k samostatným nájezdům. V nich byli štastnější Finové, kteří Švédsku překazili sen o "zlatém hattricku" a vyhráli mistrovství potřetí v historii.

Desátou medaili Češi mohou přidat za dva roky, turnaj zavítá potřetí právě do České republiky. Hrát by se mělo v pražské O2 Aréně.

Finále:

Švédsko : Finsko  3:4 sn. (2:2, 1:0, 0:1, 0:0). Góly: 8. Nilsson (Ostholm), 11. Gustafsson (Eriksson), 24. Gustafsson (M.) - 13. Kotilainen (Aro), 15. Johansson (Salo), 48. Kotilainen (Aro), rozh. náj. Kohonen.

Utkání o 3.místo:

Švýcarsko : Česko 8:5 (3:2,2:1,3:2). Góly: 1. Meier (Antener), 6. Braillard (Buchli), 12. Camenisch, 35. Maurer (Antener), 38. Meier (Antener), 50. Maurer (Hofbauer), 58. Rüger (Braillard), 58. Maurer (Meier) – 1. Curney (Šebek), 4. Ondrušek (Beneš), 29. Jendrišák (Šebek), 47. Tokoš (Veltšmíd), 56. Jendrišák (Curney). Diváci: 6 870.