Motocyklista Pešek obsadil v 1. tréninku na VC Kataru 9. místo

Na okruhu Losail v Kataru začala v pátek večer letošní sezona mistrovství světa silničních motocyklů. Lukáš Pešek zajel v úvodním volném tréninku v kubatuře do 250 ccm devátý čas, Karel Abraham pak skončil dvanáctý.

Přidejte svůj názor

Úvod závodního víkendu se ve třídě do 250 ccm nejlépe vydařil bývalému mistrovi světa v nejslabší kubatuře Gaborovi Talmacsimu z Maďarska, který zajel čas 2:01,902. Druhý byl o pouhých 41 tisícin vteřiny Álvaro Bautista ze Španělska. Pešek zaostal za vítězem o 862 tisícin, Abraham ztratil téměř sekundu.

V královské kubatuře MotoGP byl v úvodním tréninku nejrychlejší Australan Casey Stoner s Aprilií. Druhý skončil o 386 tisícin vteřiny Valentino Rossi z Itálie, třetí místo uhájil Američan Colin Edwards.

Z vítězství v prvním měřeném tréninku ve třídě do 125 ccm se radoval Španěl Julián Simón před svým týmovým kolegou Bradleyem Smithem z Velké Británie, kterého porazil o více než sekundu. Nováček šampionátu Lukáš Šembera s Aprilií zajel sedmadvacátý čas. Na Španěla ztratil téměř osm vteřin.

Kvalifikace na Velkou cenu Kataru se jede v sobotu a samotné závody všech tří kubatur jsou na programu v neděli.

Velká cena Kataru - páteční první volné tréninky:
MotoGP: 1. Stoner (Aus./Ducati) 1:57,053, 2. Rossi (It./Yamaha) +0,386, 3. Edwards (USA/Yamaha) +0,782, 4. Lorenzo (Šp./Yamaha) +1,219, 5. De Angelis (San Marino/Honda) +1,399.

Do 250 ccm: 1. Talmacsi (Maď./Aprilia) 2:01,902, 2. Bautista (Šp./Aprilia) +0,041, 3. Pasini (It./Aprilia) +0,294, 4. Aojama (Jap./Honda) +0,444, 5. Barbera (Šp./Aprilia) +0,481, ...9. PEŠEK (ČR/Aprilia) +0,862, 12. ABRAHAM (ČR/Aprilia) +0,946.

Do 125 ccm: 1. Simón (Šp./Aprilia) 2:07,791, 2. Smith (Brit./Aprilia) +1,032, 3. Terol (Šp./Aprilia) +1,374, 4. Marquez (Šp./KTM) +1,475, 5. Gadea (Šp./Aprilia) +1,575, ...27. ŠEMBERA (ČR/Aprilia) +7,768.