Tovární tým Aston Martin Racing čeká druhý závod sezony v belgickém Spa

Praha - Povzbuzen vítězstvím, které vybojoval v úvodním podniku sezony a zároveň při svém debutu v Le Mans Series v Barceloně, míří tým Aston Martin Racing k dalšímu závodu na legendární okruh v belgickém Spa-Francorchamps.

Přidejte svůj názor

Aston Martin Racing ve vedení závodu v Barceloně

Britská stáj znovu nasadí dvojici prototypů třídy LMP1. Beze změn zůstává i jezdecká sestava. Ve voze se startovním číslem 007 se budou střídat Jan Charouz (CZ), Tomáš Enge (CZ) a Stefan Mücke (DE), posádku speciálu s číslem 009 tvoří Harold Primat (CH), Miguel Ramos (PT) a Darren Turner (GB).

Okruh ve Spa tradičně hostí Velkou cenu Belgie formule 1 a je znám jako jedna ze světových  závodních tratí, která umí důkladně prověřit jezdecké umění závodníků. Zatáčky jako například Eau Rouge a Blanchimont patří k legendám světa motoristického sportu. Závodní dráha leží v srdci pohoří Ardeny, měří přes sedm kilometrů, je rychlá, zatáčkovitá a kopcovitá. Okruh ve Spa-Francorchamps je také známý díky vlastnímu mikroklimatu a často extrémně proměnlivému počasí.

Vozy Aston Martin budou i ve Spa čelit výjimečně silné konkurenci. V Belgii se kromě jiných představí také tovární prototypy Peugeot poháněné dieselovými motory, jež nebudou chybět ani příští měsíc při závodě 24 hodin Le Mans. Do závodu na 1000 kilometrů, který začíná v neděli 10. května ve 12:50 hod, odstartuje celkem 51 vozů. Závodní automobily absolvují celkem 143 kol, cíl závodu je plánován přibližně na 18:50 hod.

Tovární prototypy Aston Martin v modro-oranžových barvách společnosti Gulf vyrazí na dráhu belgického okruhu poprvé v pátek v 16:30, kdy je na programu první ze dvou volných tréninků. Kvalifikace startuje v sobotu v 13:55 hod.

Šestihodinovka ve Spa je pro Aston Martin Racing součástí přípravy na letošní ročník 24h Le Mans, kam se britská značka vrací padesát let po svém zatím posledním triumfu roku 1959.
 
George Howard-Chappell, ředitel týmu Aston Martin Racing: „Po úspěchu v Barceloně se teď velice těšíme do Arden a jsme zvědaví, jak se náš vůz vypořádá se zcela odlišnými podmínkami ve Spa. V Belgii sice budeme čelit silným soupeřům, jmenovitě týmu Peugeot a také novému vozu Oreca, ale věříme si a před cestou do Spa-Francorchamps jsme pozitivně naladěni.”

Jan Charouz: „Spa je mým oblíbeným okruhem, proto se na víkend hodně těším. Čeká nás určitě velice zajímavý a rychlý závod. Na ujetí předepsané vzdálenosti ve Spa většinou není potřeba vyčerpat časový limit šesti hodin, protože se tu jede opravdu rychle. Pro nás to bude před čtyřiadvacetihodinovkou v Le Mans hlavně zajímavé srovnání s vozy poháněnými dieselovými motory. Máme za sebou dlouhý test, který nám opět pomohl více pochopit vůz, navíc pojedeme s novým motorem, což by také mohla být naše výhoda.“

Tomáš Enge: „V období mezi starty v Barceloně a ve Spa jsme absolvovali testy v rámci přípravy na Le Mans a dál jsme pracovali na voze. Závod v Belgii pro nás je také součástí přípravy na červnovou čtyřiadvacetihodinovku. Nadále testujeme a celý tým se sehrává. Závod ve Spa s tímto vozem je opravdový zážitek a já se na to moc těším, i když nás čeká velice tuhý boj.“

Stefan Mücke: „Spa je jedním z mých nejoblíbenějších okruhů. Absolvoval jsem tu řadu závodů v rámci DTM, formule 3 i dalších šampionátů, navíc jsem tu v letech 2007 a 2008 závodil také s prototypem týmu Charouz Racing System. Tato trať je pro prototypy třídy LMP1 téměř ideální. Je rychlá, jede se nahoru, dolů, jsou zde rychlé i pomalé zatáčky. Prostě skvělé závodění. Ve Spa budeme stát proti ještě silnější konkurenci než v Barceloně. Nebude snadné zopakovat předchozí výsledek, přesto je naším cílem umístění na stupních vítězů. I když to bude těžké, všichni pro to uděláme maximum.“

Antonín Charouz, manažer jezdců: „V Barceloně jsme prožili fantastický závod se skvělým závěrem, ale teď už se těším na další velkou bitvu ve Spa. Věřím, že i tentokrát to bude velkolepá podívaná, proto bych rád pozval všechny fanoušky ke sledování televizního přenosu. Myslím, že si všichni přijdou na své a budou se dobře bavit.“

Témata: bpa
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama