Sata Rallye Acores: Vítezem je Brit Meeke, Kopecký dojel druhý

Ponta Delgada - Český jezdec Jan Kopecký obsadil v Sata Rallye Acores zařazené do seriálu International Rally Challenge (IRC) druhou pozici. Vítězem se stal Brit Kris Meeke, který si v sobotu během druhé etapy pohlídal náskok získaný během předchozího dne.

Přidejte svůj názor

Jan Kopecký, Škoda Fabia S2000

Kopecký jedoucí za tovární tým Škoda Motorsport s Fabií S2000 se během soboty posunul i díky dvěma prvenstvím v rychlostních zkouškách z třetí příčky před Francouze Nicolase Vouilloze a podruhé v kariéře se v podniku IRC postavil na stupně vítězů. Pro Škodu Motorsport znamená jeho úspěch premiérovou pozici mezi trojicí nejlepších. V lednové Rally Monte Carlo, kde Fabia S2000 jela poprvé ostrý závod, skončil Kopecký čtvrtý.

Jeho týmový kolega Juho Hänninen přišel o naději na úspěch už v pátek, kdy dvakrát havaroval a nabral obrovskou ztrátu. Mechanikům se ale podařilo poškozený vůz opravit a Hänninen tak mohl opět vyjet na trať i když bez naděje na přední umístění. Přesto zajížděl rychlé časy a pravidelně se umisťoval mezi elitou.

Podle původního rozpisu měli jezdci v sobotu absolvovat osm rychlostních zkoušek, ovšem nakonec byla rallye zkrácena. Na Azorských ostrovech totiž pršelo a poslední test pořadatelé kvůli promáčené trati zrušili. Meeke potvrdil svou suverenitu čtyřmi nejrychlejšími časy a s převahou vyhrál.

Pátý díl IRC se pojede od 18. do 20. června v Belgii, kde se koná Ypres Westhoek Rally.