Rallye Dakar: Peterhansel slaví třináctý triumf, nejlepším Čechem Loprais

Praha - Sedmatřicátý ročník dakarské Rallye je minulostí. Díky nepříznivému počasí organizátoři museli škrtnout skoro čtvrtinu kilometrů, vítězem v kategorii automobilů se stal nakonec francouzský rekordman Stéphane Peterhansel. Nejlepšího českého výsledku dosáhl Aleš Loprais, se svým kamionem dojel na sedmém místě.

Přidejte svůj názor

Martin Prokop na Rallye Dakar

Aleš Loprais dokončil Dakar popáté v kariéře a oproti loňskému roku si výrazně polepšil, závod v roce 2016 vůbec nedokončil. Ačkoliv se letos v žádné etapě neumístil na prvních třech místech, celkově skončil sedmý. Dalšími českými úspěchy byla dvě dvanáctá místa Klymčiwa a Tůmy a jedenáctá pozice Martina Prokopa.

Dakar vyhrál v automobilech potřinácté v kariéře Francouz Stéphane Peterhansel. Jednapadesátiletý závodník zvítězil s pětiminutovým náskokem před druhým Sébastianem Loebem i přes to, že Loeb slavil pět etapových prvenství a Peterhansel jen tři. Bronzovou příčku obsadil Cyril Despres. Motocyklový závod ovládl Brit Sam Sunderland, v kategorii čtyřkolek zvítězil Rus Sergej Karjakin a v kamionech byl nejlepším jezdcem Eduard Nikolajev.

Závodníci projeli Paraguayí, Bolívií a Argentinou. Organizátorům celé akce a hlavně účastníkům letošní ročník výrazně komplikoval déšť. Díky nepřízni počasí se například vůbec nejela devátá etapa.

Konečné pořadí Rallye Dakar 2017:

Automobily: 1. Peterhansel (28:49:30), 2. Loeb (-5:13), 3. Despres (-33:28), 11. Prokop (-4:58:51).

Motocykly: 1. Sunderland (32:06:22), 2. Walkner (-32:00), 3. Farres (-35:40), 12. Klymčiw (-2:23:30).

Kamiony: 1. Nikolajev (34:25), 2. Sotnikov  (-18:58:00), 3. De Rooy (-41:19:00). 7. Loprais (-3:06:56).

Čtyřkolky: 1. Karjakin (39:18:52), 2. Casale (-1:14:51), 3. Copetti (-4:20:19), 12. Tůma (-4:29:00).

Témata: Rally Dakar | bolívie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velká cena v Brně: Abraham skončil v MotoGP třináctý, třídu Moto2 ovládl…

06.08.2017 16:23 Aktualizováno Brno - Závod motocyklového mistrovství světa třídy Moto2 v Brně vyhrál Švýcar Thomas Lüthi před…

Motoristická Grand Prix bude mít přísnější bezpečnostní opatření

02.08.2017 14:22 Brno - Motoristická Grand Prix ČR silničních motocyklů bude mít opět přísná bezpečnostní opatření.…