Jiří Janák po vynikajícím výkonu třetí!

Istanbul - Jiří Janák dnes výkonem, jenž předvedl v tureckém Istanbul Parku pozvedl závodění na umění a díky němu nad okruhem zavlála česká vlajka.

Přidejte svůj názor

Jiří Janák, Istanbul

Janák od začátku do konce předváděl bezchybnou jízdu, která mu nakonec přinesla vytoužený a tolik potřebný úspěch.

Po dvou letech v Porsche Supercupu protkaných smůlou se mladý Čech z Ústí nad Orlicí postavil na stupně vítězů, i když ze začátku musel o svou pozici pořádně zabojovat. Krátce po startu z 5. místa se mu podařilo využít zaváhání Westbrooka a Siedlera, díky čemuž se objevil na 3. místě. Siedler se však rychle vzpamatoval a v jedné ze zatáček Jirku posunul na 4. místo. On si však na svou příležitost trpělivě počkal a ještě před koncem první poloviny závodu mu krásným a čistým předjížděcím manévrem  ukázal, že dnes mu místo na stupních vítězů zasloužene patří. Janák pak jel jak blesk a z jeho jízdy bylo zřejmé, že dokonale funguje nejen vůz, ale především jeho vůle prolomit smolný řetěz. Cennou pozici si Jiří Janák bez problémů uhlídal a svým pronásledovatelům ujížděl čím dál více. Na nejrychlejší dvojici Bleekemolen - Rast se sice nedotáhl, to však ani nebylo jeho cílem. Svou spanilou jízdu si naplno užíval a zakončil ji na stupních vítězů, kde pak nešetřil spokojeným úsměvem. Nejen pro Janáka, ale i pro jeho nejbližší a všechny fanoušky zůstane tento závod zapsaný v paměti velkými písmeny.  „Jsem opravdu šťastný, že se to konečně povedlo. Dnes prostě všechno zapadlo přesně tak jak mělo a já se snažil využít každé příležitosti. Doufám, že si tento pocit budu moci vychutnávat častěji.“ spokojeně zkonstatoval Jiří Janák.

Témata: porsche supercup
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Le Mans už potřetí v řadě dominovalo Porsche

18.06.2017 17:57 Le Mans - Legendární automobilový závod 24 hodin Le Mans potřetí v řadě vyhrálo Porsche. Za…

VIDEO: Drama v Indianapolis. Dixon letěl vzduchem, z nehody naštěstí…

30.05.2017 13:23 Indianapolis - O velkém štěstí může hovořit novozélandský pilot Scott Dixon. Při slavném závodu 500…

Zemřel motocyklový šampion Hayden, nepřežil nedávnou nehodu

22.05.2017 22:01 Aktualizováno Cesena (Itálie) - Bývalý mistr světa v závodech silničních motocyklů královské třídy MotoGP Nicky…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama