Škoda slaví v IRC první vítězství a hned double!

Vyborg - Finský jezdec Juho Hänninen se Škodou Fabií S2000 se stal v sobotu vítězem Ruské rally zařazené do seriálu International Rally Challenge (IRC) a vybojoval pro tým Škoda Motorsport první vítězství v tomto šampionátu. Převahu značky Škoda ještě zvýraznil druhým místem Jan Kopecký.

Přidejte svůj názor

Jan Kopecký, Škoda Fabia S2000

Hänninen jel od začátku cílevědomě za obhajobou loňského prvenství, kterého dosáhl ve voze Peugeot 207 S2000. Finský specialista na šotolinu vyhrál 12 ze 13 odjetých rychlostních zkoušek. Dva páteční testy byly zrušeny kvůli nehodě a poruše motoru předjezdců. Jediný, kdo dokázal kromě Hänninena zajet nejrychlejší čas, byl finský pilot Anton Alén, jehož o lepší pozici v konečném pořadí připravila páteční havárie.

Finský závodník Hänninen měl po dvou etapách téměř minutový náskok na Kopeckého a během závěrečného dne své vedení ještě zvýšil. Nakonec byl mezi členy Škody Motorsport osmdesátivteřinový rozdíl. Třetí skončil Ital Giandomenico Basso.

Díky druhé pozici se Kopecký posunul v průběžném pořadí IRC na druhou pozici, když předskočil Belgičana Freddyho Loixe. Na vedoucího Brita Krise Meeka ztrácí bod. Oba jezdci stáje Kronos v Rusku nestartovali. Hänninen si díky desetibodovému zisku výrazně polepšil a nyní je na dělené páté pozici.

Sedmý závod IRC se jede od 30. července do 1. srpna na portugalském ostrově Madeira.

Zemřel motocyklový šampion Hayden, nepřežil nedávnou nehodu

22.05.2017 22:01 Aktualizováno Cesena (Itálie) - Bývalý mistr světa v závodech silničních motocyklů královské třídy MotoGP Nicky…