AKTUALIZACE: Na Valašské rally se stala tragická nehoda při níž umírali i diváci

Valašské Meziříčí - Bohužel tak jak skončil loňský rok tragédií při pražském Rallyspritnu, tak začal ten letošní na Cetelem Valašské Rally. Na RZ7 havarovala posádka Lapdavský - Lapdavský.

Přidejte svůj názor

Podle informací přímo z místa, vyletěl vůz z trati po horizontu. Jezdec se snažil vůz dostat pod kontrolu, ale to se mu nepovedlo a auto bylo katapultováno do vzduchu. Po dopadu zasáhlo diváky. Tři jsou mrtví a jedna osoba byla se zraněním převezena do nemocnice.

Následující RZ8 se jede volným průjezdem a RZ 9 a 10 jsou zrušeny. Podle informací ze servisní zony je celá soutěž podle předpokladů zrušena.

Policie už identifikovala oběti nehody. Jedná se o muže ročník 1971 z Kopřivnice a jeho 13letého syna. Třetí usmrcený divák je také nezletilý, asi 15letý chlapec.

"Nehoda se stala o půl dvanácté. Ve smyku závodní vůz opustil silnici a vlétl mezi diváky, tři z nich zabil. Přitom byl zraněný pilot auta," popsala událost agentuře Mediafax mluvčí novojičínské policie Miroslava Michálková-Šálková. Dechová zkouška řidiče byla negativní.

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla poranění hlavy závodníka je středně těžké. "Záchranka ho odvezla na vyšetření do novojičínské nemocnice. U tří diváků konstatoval smrt lékař-záchranář," sdělil Humpl.

Komisař závodu doplnil, že událost se odehrála tak rychle, že diváci neměli šanci uniknout. V současné době jsou na místě nehody policisté, kteří tragickou událost vyšetřují a fotí. Jedna z vyšetřovacích verzí je, že selhala pořadatelská služba a diváci neměli v místě, kde stáli, co dělat.

Témata: Rally
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama