Martin Prokop: Problémy s brzdami nás stály hodně času

Portugalsko, 1. etapa: Martin Prokop se spolujezdcem Janem Tománkem figurují po první etapě Portugalské rally na páté příčce produkční klasifikace. Na nejrychlejšího Portugalce Arminda Arauja ztrácí česká dvojice více než minutu.

Přidejte svůj názor

Martin Prokop: Problémy s brzdami nás stály hodně času - anotační foto

Po osmém místě na divácké speciálce na stadionu Algarve čekala na českou dvojici šestice rychlostních zkoušek na třech úsecích. Prokop s Tománkem se ihned zařadili mezi nejrychlejší, na čtvrté erzetě zajeli třetí nejrychlejší čas a po první sekci figurovali na čtvrtém místě produkční klasifikace.

„Nebyl žádný problém se rychle adaptovat z dvoukolky na čtyřkolku. Ale začal jsem opatrněji, každým kilometrem jsem však získával jistotu a rychlost. Vše souviselo i s otestováním rozpisu, jestli mu můžeme věřit. Docela to bylo v pohodě, a také časy byly uspokojující. Bojovali jsme o přední příčky a v to samé jsme doufali i odpoledne,“ řekl Martin Prokop, kterého v závěru RZ4 vystrašily podivné zvuky z auta. „Nakonec se ukázalo, že bylo uvolněno uložení pravého předního tlumiče,“ objasnil.

V odpolední sekci začala česká dvojice opět třetím nejrychlejším časem, ale v dalším průběhu se musela potýkat s řadou technických komplikací.

„První problém se objevil v tankovací zóně po RZ5, kdy jsme lancera nenastartovali. To byl první příznak problémů s elektrikou, které se nám snad podaří ve večerním servisu odhalit. Když jsme potom měnili pneumatiky, objevili jsme chybějící šrouby držící kotouč na adaptéru. Okamžitě jsme se museli rozhodnout, zda skončit nebo pokračovat dál, i když to byl hodně risk. V posledních dvou testech jsem se nemohl dotýkat, snažil jsem se auto zpomalovat smykem. Cílem bylo opravdu etapu jen dokončit a jsem rád, že se nám to podařilo,“ objasnil ztrátu Martin Prokop.

Zítra pokračuje Portugalská rally dalšími šesti rychlostními zkouškami o délce 145 km. Martin Prokop s Janem Tománkem doufají, že se jim podaří svou pozici trochu vylepšit.

„Trať se proti tréninku relativně změnila, neboť se tam objevilo hodně volných kamenů, kterým je potřeba se vyhýbat. Auto dostává hodně ran, ještě horší to bylo v druhých průjezdech. I na dalších autech je vidět, jak je soutěž náročná. Určitě teď nebudu riskovat, přesto věřím, že se prokoušeme ještě dopředu,“ uzavřel jihlavský pilot.

PCWRC – po I. etapě (RZ7)
1. Araujo (Mitsubishi)  1:32:14.7
2. Flodin (Subaru)  + 14.9
3. Brynildsen (Mitsubishi)  + 31.8
4. Tapper (Mitsubishi)  + 1:03.3
5. Prokop (Mitsubishi)  + 1:10.0
6. Neiksans (Mitsubishi)  + 1:58.9
7. Moura (Mitsubishi)  + 4:34.4
8. Al Attiyah (Subaru)  + 8:55.4

Témata: Rally | privatizace
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Martin Prokop: Problémy s brzdami nás stály hodně času

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Senegalského fotbalistu během zápasu v Paříži srazil k zemi fanoušek - anotační foto

Senegalského fotbalistu během zápasu v Paříži srazil k zemi fanoušek

28.03.2017 15:27 Paříž - V 88. minutě přátelského duelu mezi Senegalem a Pobřeží Slonoviny vniklo na trávník několik…

Rosického opět trápí zranění a Spartě už v této sezóně nepomůže - anotační foto

Rosického opět trápí zranění a Spartě už v této sezóně nepomůže

27.03.2017 17:37 Aktualizováno Praha - Tomáš Rosický, jenž se před touto probíhající sezónou 2016/17 vrátil po několika letech…

VIDEO: Úsměvy i pády. Taková byla biatlonová sezóna - anotační foto

VIDEO: Úsměvy i pády. Taková byla biatlonová sezóna

27.03.2017 11:47 Nové Město na Moravě/Oslo - Netradiční ohlédnutí za biatlonovou sezónou 2016/17 si připravil…

Kvalifikace MS: Brankostroj se po přestávce zasekl, Češi i tak nasázeli San Marinu šest branek. Před Čechy je však bezchybné Německo a také Severní Irové - anotační foto

Kvalifikace MS: Brankostroj se po přestávce zasekl, Češi i tak nasázeli…

26.03.2017 22:50 Aktualizováno San Marino - V neděli pokračovala svými dalšími devíti zápasy kvalifikace na nejbližší světový…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama