Sébastien Loeb vyhrál Portugalskou rally

Faro - Francouzský jezdec Sébastien Loeb udržel v nedělní třetí etapě náskok na vedoucí pozici a stal se vítězem Portugalské rally, která byla čtvrtým závodem mistrovství světa. Pětinásobný světový šampion si tak udržel letošní neporazitelnost.

Přidejte svůj názor

Sebastien Loeb, Citroën C4 WRC

V závěrečné třetí etapě hájil Loeb s Citroënem C4 WRC vedení před Finem Mikko Hirvonenem jedoucím s Fordem Focur WRC, což se mu díky dvěma vyhraným rychlostním zkouškám podařilo. Loeb položil základ ke svému čtvrtému úspěchu v sezoně během soboty, kdy vyhrál všech šest testů, stáhl osmnáctivteřinové manko a ještě najel na Hirvonena téměř půl minuty. V neděli zbytečně neriskoval a už si jen kontroloval první příčku. Triumf Citroënu podtrhl třetím místem Španěl Dani Sordó.

Během neděle vypadli z bodovaných míst Jevgenij Novikov z Ruska, Brit Matthew Wilson a Conrad Rautenbach ze Zimbabwe. Jeho nehoda měla nepříjemnou dohru, protože Citroën C4 WRC se vzňal a oheň se nedařilo uhasit. I když Rautenbachovi pomáhaly i jiné posádky, musela být rychlostní zkouška přerušena, aby se na trať mohli vydat hasiči.

Velmi dobře si na portugalské šotolině vedl český jezdec Martin Prokop, který se v kategorii produkčních vozů dostal díky skvělému finiši na druhou pozici.

Pátý podnik dvanáctidílného mistrovství světa se pojede od 23. do 26. dubna v Argentině.

Témata: Rally
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama