OH 2016: Judista Krpálek se stal olympijským vítězem!

Rio de Janeiro - Judista Lukáš Krpálek se stal po spanilé jízde zlatým olympijským medailistou. Poté, co si ve 2. kole poradil s Portugalcem Fonsecou, tak v osmifinále dokázal přejít přes Kazacha Maxima Rakova, v následném čtvrtfinále si pak poradil i s úřadujícím mistrem světa Japoncem Rjunosukem Hagou, pak v semifinále pokořil i Francouze Cyrilla Mareta. Ve finále nakonec porazil i Elmara Gasimova z Ázerbajdžánu a mohla tak propuknout česká radost.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Lukáš Krpálek, český sportovec - judista, který závodí za klub USK Praha v kategorii do 100 kilogramů. Dlouhodobě jde o jednoho z našich nejlepších judistů současnosti. Trénuje v hale USK Praha v pražské Folimance.

Zatímco Poŕtugalce Jorge Fonsecu porazil díky tomu, že se mu 22 sekund před koncem podařilo wazari, čímž tak získal 10 bodů, tak nad Rakovem a Hagou vyhrál díky jejich trestům.

Co se týče osmifinálového duelu s mistrem světa z roku 2009 Maxima Rakova z Kazachstánu, tak na českém reprezentantovi byla během tohoto souboje vidět jeho taktická vyzrálost. Nepouštěl si nikterak svého soupeře k tělu a hned několikrát se tak pokoušel o úspěšný úchop. Kazach, jenž se tak na nic pořádného nezmohl, byl navíc během tohoto zápasu dvakrát napomínán. To Krpálkovi k postupu do čtvrtfinále stačilo.

„Úvodní zápasy byly hrozně těžké a vyrovnané. S takovými soupeři se mi nebojuje lehce. Jsem moc rád, že jsem přes ně prošel a vyšlo to. Teď bude důležité se připravit asi na nejtěžší zápas s mistrem světa Hagou. Bude to hrozně těžké, ale já doufám, že porazím i jeho," uvedl český judista ještě před svým čtvrtfinále, přes které nakonec dokázal taktéž přejít.

Nad úřadujícím mistrem světa Japoncem Ryunosuke Hagou vyhrál i díky tomu, že si dával český judista na silné stránky Japonce, kterého zná hlavně ze společných tréninkových kempů. Stejně jako předešlého soupeře, tak i Hagu donutil ke dvěma trestům (ve druhém případě Japonec vyšlápl z vymezeného prostoru) a právě ty rozhodly o postupu do semifinále, tudíž do bojů o cenné kovy.

Semifinále s Francouzem Cyrillem Maretem bylo víceméně jednoznačnou záležitostí. Krpálek vlastně svého soupeře k ničemu nepustil, Maret byl dokonce penalizován za pasivitu a necelou půlminutu před koncem se Krpálkovi podařilo nasadit soupeři držení, ve kterém setrval povinných 20 vteřin. Podruhé na turnaji vyhrál před časovým limitem a zajistil si tak olympijskou medaili.

Finálový soupeř, Ázerbajdžánec Elmar Gasimov, měl do dnešního souboje s Krpálkem aktivnější bilanci (3:2), ale v zápase měl namále už ve 12. vteřině, kdy gruzínský sudí zahlásil juko, ale videorozhodčí ho nepotvrdil. Bylo ale vidět, že Gasimov nehýří aktivitou, i když napomenutí nedostal. Českým příznivcům zatrnulo 41 vteřin před koncem, kdy Ázerbajdžánec nepříjemně spadl na Krpálkův obličej, ale náš judista po chvíli vstal a 24 vteřin před koncem se mu povedl vítězný, a tudíž zlatý chvat.

Ve dvou soubojích o bronzové medaile uspěli Japonec Haga, který porazil Ukrajince Arťoma Blošenka, a Cyrille Maret, jenž se vypořádal na ippon s Němcem Karlem-Richardem Freyem. Je bezesporu zajímavé, že Krpálek oba medailisty na cestě za zlatem porazil.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maratonec zkolaboval, pomoc přišla se zpožděním

16.04.2018 13:29 Gold Coast - Měl našlápnuto k vítězství v maratonu na Hrách Commonwealthu. Místo toho skončil…

Bojovník McGregor zaútočil na autobus se soupeři, několik zraněných +VIDEO

06.04.2018 12:18 New York - Connor McGregor, hvězda smíšených bojových umění UFC, byl obviněn z napadení a…

Česká republika bude hostit mistrovství světa

21.03.2018 10:12 Račice - Nejlepší světové veslaře uvidíte za čtyři roky v Račicích u Litoměřic. Naše republika bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama