Raškovka i telemark. Čeští olympionici uctili nástupem legendu svérázným způsobem

Pchjongčchang - A je to tady, mohli zvolat sportovci z celého světa. Svět má totiž již za sebou zahájení 23. Zimních olympijských her, které se budou v následujících dvou týdnech konat v jihokorejském Pchjongčchangu. Součástí ceremoniálu nebylo jen připomenutí jihokorejské dlouhé historie, ale i její pohled do budoucnosti, jejíž nedílnou součástí by měla být i průmyslová revoluce 4.0. Vedle toho pak miliony sportovních fanoušků po celém světě sledovaly nástup všech 92 výprav včetně samozřejmě i té české pod vedením vlajkonošky Evy Samkové, snowboardistky, jež bude v Jižní Koreji obhajovat svůj zlatý triumf ze Soči 2014. Česká výprava byla oblečena do olypijského oblečení včetně známé čepice, tzv. Raškovky, kterou nosil olympijský vítěz z roku 1968, skokan na lyžích Jiří Raška. A nebyla to pouze tato typická čepice s bambulkou, která během zahjovacího ceremoniálu tuto osobnost připomněla. Při nástupu totiž celá výprava předvedla telemark.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zahajovací ceremoniál - Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea

K tomuto nápadu se vyjádřil po zahájení například krasobruslař Michal Březina, pro něhož to bylo již třetí zúčastnění se zahajovacího ceremoniálu Zimních olympijských her. „Bylo to na místě, vždyť je to náš první vítěz zimní olympiády," řekl konkrétně důvod, proč olympionici provedli na Olympijském stadionu v Pchjongčchangu telemark. „Myslím, že se nám to povedlo na to, že jsme telemark cvičili jednou nebo dvakrát. Jsme prostě profíci," dodala s úsměvem od ucha k uchu sobě vlastním vlajkonoška Eva Samková.

„Je pravda, že na nácvik moc času nebylo, vlastně jen od momentu, kdy jsme vyšli z baráku do příchodu na stadión. Ale byla to důstojná pocta panu Raškovi,"komentoval nápad olympioniků šéf této olympijské výpravy Martin Doktor.

Krasobruslař Březina pak porovnával jihokorjský zahajovací ceremoniál s těmi předešlými, které osobně zažil. Zařadil ho mezi ty povedenější. „Ve Vancouveru jsme skákali jako Češi, to si pamatuju dodnes, jak se třepala celá nástupní plošina. A v Soči jsme zpívali českou hymnu. Všechny tři ceremoniály byly své, ale tenhle byl myslím jeden z nejhezčích," řekl konkrétně a následně vysvětlil, proč odešel ze stadionu dříve a tento ceremoniál tak nedodíval přímo na místě, ale pouze v televizi v olympijské vesnici. „Jak už jsem dvě zahájení zažil, trochu jsem tušil, co přijde, a hlavně mám v sobotu ráno trénink, tak jsem nechtěl na tribuně sedět dlouho," vysvětloval.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zakolísání jihokorejsko-íránských vztahů kvůli mobilům? Podle…

09.02.2018 16:48 Pchjongčchang - Problém teď musí řešit jihokorejský organizační výbor kvůli mobilním telefonům…

Úspěch pro Česko ještě před olympiádou. Kejval se stal 100. členem v MOV

07.02.2018 16:34 Pchjongčchang - Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu sice začínají až v pátek,…

Čech prožívá v Arsenalu krušné časy. Čeká stále na 200. nulu, nedochytal…

04.02.2018 14:46 Londýn - Sice ve svém posledním zápase o tomto víkendu v rámci 26. kola anglické Premier League…

Oštěpařka Špotáková přerušuje kariéru, čeká druhé dítě

18.01.2018 15:00 Praha - Barbora Špotáková (36) kvůli těhotenství přerušuje kariéru. Druhý potomek se jí má narodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama