Lidé sledují olympiádu i v práci na internetu! Co na to zaměstnavatelé?

Londýn - Českým olympionikům fandí stále více lidí nejen u televizních obrazovek, ale také u internetu. Vyplývá to z pátečních výsledků průzkumu společnosti PwC Česká republika, podle kterých lidé předpovídali českým sportovcům sedm až osm medailí.

Diskuse: 0

Lidé sledují olympiádu i v práci na internetu! Co na to zaměstnavatelé? - anotační foto
reklama

Z průzkumu vyplynulo, že nejvíce sledovali Češi na olympiádě v Londýně atletiku, tenis a plavání. Zdaleka však ne pouze v televizi. Šetření mezi přibližně 400 dotazovanými ukázal, že stejně Čechů fandí u televizních obrazovek jako u těch počítačových.

Celkem 69 procent dotázaných fandí českým sportovcům na londýnské olympiádě u televizních obrazovek. Rovněž 69 procent ale sleduje olympiádu u internetu. Z toho jen méně než polovina (41 procent) doma.

"Rychlý rozvoj technologií umožnil běžnému fanouškovi sledovat olympiádu na internetu živě a v kvalitě, která si nic nezadá s televizním přenosem. Pro stále více lidí se navíc virtuální svět internetu stává přirozenou součástí jejich života," uvedl Tomáš Bašta, partner PwC Česká republika odpovědný za sektor médií a zábavního průmyslu.

Podle jeho slov se rozdíly mezi jednotlivými médii z pohledu jejich uživatelů stírají. Řada sportovních výkonů se odehrávala během dne, a tak není podle Bašty ani překvapením, že většina lidí sledovala olympiádu mimo domov. Kvalitní připojení k internetu se již stalo pro naprostou většinu lidí standardem.

Nejvíce Čechů zajímá na olympiádě atletika (73 procent), tenis (54 procent) a plavání (43 procent). Následují kanoistika (33 procent), veslování (30 procent) a volejbal (28 procent). Více než čtvrtina Čechů si na výsledek olympiády vsadila, ať v sázkové kanceláři (šest procent) či s přáteli (13 procent), v rodině (devět procent) nebo s kolegy v práci (pět procent).

reklama
Klíčová slova: LOH Londýn 2012 internet

Diskuse

Lidé sledují olympiádu i v práci na internetu! Co na to zaměstnavatelé?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

VIDEO: Limberský před soud, soptí Legie! Duda má nohu v sádře - anotační foto

VIDEO: Limberský před soud, soptí Legie! Duda má nohu v sádře

25.01.2015 15:24 Waršava - Davidu Limberskému nemohou po sobotním přípravném utkání přijít na jméno v Legii Varšava. Český...

Česká biatlonová štafeta mužů skončila v italské Anterselvě šestá. Z vítězství se radovali Norové - anotační foto

Česká biatlonová štafeta mužů skončila v italské Anterselvě šestá. Z vítězství...

25.01.2015 13:14 Aktualizováno Anterselva - V italské Anterselvě v něděli pokračoval již čtrnáctý podnik v rámci Světového poháru v letošní...

Vynikající Koudelka! Nedělní závod v japonském Sapporu vyhrál - anotační foto

Vynikající Koudelka! Nedělní závod v japonském Sapporu vyhrál

25.01.2015 11:23 Aktualizováno Sapporo - Poté, co v japonském Sapporu závodili skokani na lyžích v sobotu, se závodilo v tomto městě i v...

ROZHOVOR: Energetik Stanislav Balán - Šance na play-off tam stále je - anotační foto

ROZHOVOR: Energetik Stanislav Balán - Šance na play-off tam stále je

25.01.2015 10:20 Karlovy Vary - Energetici v pátek podvečer nenačali poslední čtvrtinu Tipsport extraligy vůbec dobře, když...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 5753 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama