Lidé sledují olympiádu i v práci na internetu! Co na to zaměstnavatelé?

Londýn - Českým olympionikům fandí stále více lidí nejen u televizních obrazovek, ale také u internetu. Vyplývá to z pátečních výsledků průzkumu společnosti PwC Česká republika, podle kterých lidé předpovídali českým sportovcům sedm až osm medailí.

Diskuse: 0

Lidé sledují olympiádu i v práci na internetu! Co na to zaměstnavatelé? - anotační foto
reklama

Z průzkumu vyplynulo, že nejvíce sledovali Češi na olympiádě v Londýně atletiku, tenis a plavání. Zdaleka však ne pouze v televizi. Šetření mezi přibližně 400 dotazovanými ukázal, že stejně Čechů fandí u televizních obrazovek jako u těch počítačových.

Celkem 69 procent dotázaných fandí českým sportovcům na londýnské olympiádě u televizních obrazovek. Rovněž 69 procent ale sleduje olympiádu u internetu. Z toho jen méně než polovina (41 procent) doma.

"Rychlý rozvoj technologií umožnil běžnému fanouškovi sledovat olympiádu na internetu živě a v kvalitě, která si nic nezadá s televizním přenosem. Pro stále více lidí se navíc virtuální svět internetu stává přirozenou součástí jejich života," uvedl Tomáš Bašta, partner PwC Česká republika odpovědný za sektor médií a zábavního průmyslu.

Podle jeho slov se rozdíly mezi jednotlivými médii z pohledu jejich uživatelů stírají. Řada sportovních výkonů se odehrávala během dne, a tak není podle Bašty ani překvapením, že většina lidí sledovala olympiádu mimo domov. Kvalitní připojení k internetu se již stalo pro naprostou většinu lidí standardem.

Nejvíce Čechů zajímá na olympiádě atletika (73 procent), tenis (54 procent) a plavání (43 procent). Následují kanoistika (33 procent), veslování (30 procent) a volejbal (28 procent). Více než čtvrtina Čechů si na výsledek olympiády vsadila, ať v sázkové kanceláři (šest procent) či s přáteli (13 procent), v rodině (devět procent) nebo s kolegy v práci (pět procent).

reklama
Klíčová slova: LOH Londýn 2012 internet

Diskuse

Lidé sledují olympiádu i v práci na internetu! Co na to zaměstnavatelé?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Skandál ve FIFA pokračuje. Warner se přiznal, sponzoři se bouří - anotační foto

Skandál ve FIFA pokračuje. Warner se přiznal, sponzoři se bouří

28.05.2015 11:41 Port of Spain - Bývalý viceprezident FIFA Jack Warner, jenž je jedním ze 14 lidí obviněných v korupčním...

Chicago odvrátilo vyřazení a vynutilo si sedmý západ - anotační foto

Chicago odvrátilo vyřazení a vynutilo si sedmý západ

28.05.2015 11:00 Aktualizováno Chicago - Obě semifinále letošního play off NHL se budou hrát na maximální počet sedmi utkání. Po úterním...

Hokejové kluby mládež nezajímá. Hráči jsou otroky, říká Broš - anotační foto

Hokejové kluby mládež nezajímá. Hráči jsou otroky, říká Broš

28.05.2015 09:22 Praha - V českém hokeji se rozpoutala široká debata o mládeži. Obsáhlým článkem na svých webových stránkách...

French Open: Rosol zničil nasazeného Španěla. Berdych udolal Štěpánka - anotační foto

French Open: Rosol zničil nasazeného Španěla. Berdych udolal Štěpánka

28.05.2015 09:06 Aktualizováno Paříž - Byl to neskutečný výkon a málokdo to čekal. Lukáš Rosol doslova smetl z kurtu na Roland Garros...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 6340 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama