Vzpruha před Wimbledonem. Karolína Plíšková má titul z Eastbourne

Eastbourne - Česká tenistka Karolína Plíšková před pondělním startem Wimbledonu, třetího Grand Slamu sezóny, potvrdila formu. Na trávě v anglickém Eastbourne porazila ve finále Dánku Caroline Wozniackou 6:4, 6:4 a získala třetí letošní titul.

Přidejte svůj názor

Karolína Plíšková

Celkově jde o devátý titul Plíškové na okruhu WTA v kariéře. Do duelu s Wozniackou přitom vstupovala s negativní bilancí 1:4 na zápasy, na kurtu se ale opírala o výborné podání, a tak vylepšila loňský počin z Eastbourne, kdy ve finále podlehla Slovence Dominice Cibulkové.

Pětadvacetileté Češce na vítězství stačily pouhé dva brejky. V prvním setu sebrala soupeřce servis v páté hře za stavu 3:2. Ve druhém setu odvrátila několika brejkbolů, podaní Wozniacké naopak prolomila v deváté hře za stavu 4:4. Poté už utkání dotáhla do úspěšného konce a po hodině a 21 minutách proměnila třetí mečbol.

Plíšková za výhru na turnaji inkasuje 140 400 liber (čtyři miliony korun). Ve světovém žebříčku zůstane na třetím místě, sesadit vedoucí Němku Angelique Kerberovou však může ve Wimbledonu. Na slavném Grand Slamu bude patřit k hlavním favoritkám.

Česká tenistka triumfovala v Eastbourne poprvé od roku 1998. Tehdy si podnik podmanila Jana Novotná, která následně ovládla také Wimbledon.

Tenisový turnaj v Eastbourne (tráva)

Ženy (dotace 819 000 dolarů)
Dvouhra - finále:
Karolína Plíšková (3-ČR) - Wozniacká (6-Dán.) 6:4, 6:4.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději vykradli během US Open byt Venus Williamsové

17.11.2017 13:18 Fort Lauderdale - Luxusní apartmán tenistky Venus Williamsové na Floridě se stal v září terčem…

Tenistka Mandy Minellaová se stala maminkou

01.11.2017 09:45 Lucemburk - Tenistka Mandy Minellaová (31) stala maminkou, ještě začátkem července přitom hrála…