Ledecká se opět zaskvěla, v Lake Louise se umístila na skvělém sedmém místě. Celý sjezd vyhrála Schiffrinová

Lake Louis - Ester Ledecká dál překvapuje lyžařský svět svými výkony. Poté, co se nejprve v prvním sjezdu umístila na parádním 13. místě a co v tréninku dokázala vyhrát, přičemž v něm tedy byla lepší než Lindsey Vonnová, si zapsala skvělý výsledek i ve svém druhém sjezdu, kterého se v letošní sezóně Světového poháru v alpském lyžování 2017/18 česká reprezentantka, která navíc kloubí lyžování spolu se snowboardem, tedy se svou původní disciplínou, zúčastnila. V kanadském Lake Louise se tentokrát v sobotu umístila na místě sedmém, čímž tak nejen, že porazila Američanku Lindsey Vonnovou, ale zároveň pouhých 45 setin sekundy ztrácela na první pozici. Sobotní sjezd nakonec vyhrála americká suverénka především slalomových závodů Mikaela Schiffrinová.

Přidejte svůj názor

Ester Ledecká

Po dojetí do cíle a násleednému zjištění, že skončila sedmá, neskrývala talentovaná sportovkyně Ester Ledecká radost a děkovala svému týmu, za to jak ji celkově pro tento závod připravil. "Mám strašnou radost, protože jsem se posunula zase kousek dopředu. Olsen (Petr Kouřil) mi úžasně připravil lyže, skvělou práci odvedl Kubka (Jakub Marek) a obrovské díky patří Tomášovi s Ondrou (Bankovým), kteří mi dávali report. Jsem strašně ráda za to, že je mám a že jsme to takhle zvládli," řekla konkrétně Ledecká.

Závod Ester Ledecká zvládla i poté, co musel být odložen o hodinu později a to kvůli výpadku elektrického proudu, což bylo příčinou toho, že nešla lanovka, která přiváží závodnice na start. Tam je tak musela nakonec odtáhnout rolba. Páteční třináctou pozici nakonec vylepšila o šest příček. "Doufám, že tohle ještě nebyla ta životní jízda, ale byla dobrá," pokračovala ve svém komentáři svého výkonu. Ten byl takový především díky tomu, že od začátku jela stopou, kterou chtěla. "Bylo lepší počasí než v pátek, viděla jsem trochu víc pod nohy, takže jsem si jízdu mohla víc užít. Byla to zábava. Ještě mám ale pořád co dohánět, rychlých holek je tam strašně moc. Je to skvělý výsledek, ale pořád je na čem pracovat," řekla závodnice, jež má doma dva tituly mistry světa ze snowboardingu, tedy ze své původní disciplíny.

Mimochodem, svou sedmou příčkou Ledecká vyrovnala výkon Olgy Křížové-Charvátové z roku 1985 a v obou případech se tak jedná o nejlepší výsledky českých lyžařek.

Mikaelu Schiffrinovou fanoušci doposud znali ze slalomových závodů, on loňskaa se ale tato dvaadvacetiletá Američanka rozhodla nastupovat i do ostatních disciplín v rámci Světového poháru v alpském lyžování. Poté, co tedy v pátek skončila na třetím místě, tak nyní triumfovala. Pro tuto mladou závodnici to byla navíc třiatřicátá výhra v řadě, čímž tak vyrovnala lichtenštejnskou sjezdařku Hanni Wenzelovou na osmém místě historického pořadí. Zbývá ji tak v historických tabulkách porazit jen a pouze legendární Rakušanku Annemarii Moserovou-Pröllovou, která před svými 23. narozeninami ve své době dokázala vyhrát hned 42 závodů. "To je šílené!. Musím říct, že jsem měla celou jízdu sluníčko a ostatní mlhu. Měla jsem štěstí, ale taky jsem jela dobře. Pomohlo mi i zkrácení trati, která byla techničtější," vyprávěla po dojezdu až nevěřícně Schiffrinová.

To Lindsey Vonnové, ještě slavnější krajance Schiffrinové, která je navíc k tomu specialistkou na rychlostní disciplíny se na úvod této olympijské sezóny nedaří tak, jak by si sama představovala. Poté, co v pátek spadla, bylo na ni znát, že nechce padnout ani tentokrát a i proto nakonec do cíle dojela až jako dvanáctá, přičemž na sedmou Ledeckou ztrácela tři desetiny. "Bylo to náročné. Nemohla jsem se spolehnout na pravé koleno. Včera jsem schytala ránu a mám ho dost oteklé. Ale to nic, budu bojovat," řekla po závodě držitelka rekordu, co se týče počtu vítězných závodů ve Světovém poháru.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - sjezd:

1. Shiffrinová (USA) 1:27,55, 2. Rebensburgová (Něm.) -0,13, 3. Gisinová (Švýc.) -0,17, 4. Hütterová (Rak.) -0,19, 5. Weiratherová (Licht.) -0,31, 6. Cooková (USA) -0,61, 7. Ledecká (ČR) -0,62, 8. Weidleová (Něm.) -0,63, 9. Goggiaová (It.) -0,69, 10. Mowinckelová (Nor.) -0,72.

Průběžné pořadí SP (po 6 závodech):

1. Shiffrinová 465, 2. Rebensburgová 316, 3. Vlhová (SR) 221, 4. Hütterová 150, 5. Hansdotterová (Švéd.) 141, 6. Gisinová a Weiratherová obě 134, ...20. Ledecká 56, 86. Dubovská (ČR) 2

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejlepší výsledek českých reprezentantů od začátku biatlonové sezóny.…

10.12.2017 15:58 Hochfilzen - Poté, co se v neděli nejprve ve svém štafetovém závodě představili muži-biatlonisté,…

Kvůli zranění opouští tým. Koukalová se bude nyní připravovat individuálně

07.12.2017 17:45 Hochfilzen - Od samotného začátku již právě probíhající biatlonové sezóny 2017/18 byla nejlepší…

Rusům by měl být zakázán start na olympiádě a doping by měl být trestný…

05.12.2017 09:38 Praha - Po zisku bronzové medaile ve štafetě žen na Zimních olympijských her (ZOH) v ruském Soči,…

Ani sprint nevyšel podle představ. Nejlepší Čech byl až osmatřicátý,…

02.12.2017 16:12 Östersund - I v sobotu pokračoval program prvního dílu Světového poháru v biatlonu sezóny 2017/18,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama