Kvůli zranění opouští tým. Koukalová se bude nyní připravovat individuálně

Hochfilzen - Od samotného začátku již právě probíhající biatlonové sezóny 2017/18 byla nejlepší česká biatlonistka posledních let Gabriela Koukalová společně s týmem a to tedy už ve švédském Östersundu, kde během minulého týdne konal první díl v rámci tohoto ročníku Světového poháru a kde se tedy tato závodnice nakonec neobjevila ani v jednom závodě. Především ji trápí zdravotní potíže s lýtkovými svaly, což se táhne s Gabrielou Koukalovou už od letní přípravy. I proto nemůže spolu s týmem trénovat naplno a i proto se tak s týmem, jenž už se nyní přípravuje v rakouském Hochfilzenu, rozloučila a bude tak v následujících týdnech trénovat samostatně.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Gabriela Koukalová

"Byla s námi v Östersundu, ale ty tréninky vůbec neprobíhaly, jak jsme si představovali. Na rovinu můžu říct, že to nikam moc nevedlo, takže nemělo smysl, aby tu byla dál s týmem a protloukala se závodním programem," řekl novinářům přítomných v Rakousku k současnému zdravotnímu stavu osmadvacetileté reprezentantky trenér Ondřej Rybář a dodal: "Takže odjela do Obertilliachu, kde bude sbírat poslední síly psychické a fyzické, jestli se něco ještě pohne."

Zda pustí nynější zdravotní problémy Koukalovou na nadcházející Zimní olympijské hry, jež se mají příští rok v únoru konat v jihokorejském Pchjongčchangu, tak to ještě není jisté. Vše se nakonec rozhodne na přelomu roku. "Řeknu na rovinu: po tom, co jsem viděl a jak to šlo s tréninkem, nemyslím si, že by to mělo nějaké zásadní změny. Je to ale o nějaké psychické pohodě a uvidíme, co udělá ten čas, o kterém jsme mluvili. Nikdy nevíte, co se může den ze dne stát, nicméně nějaké velké naděje si nedělám," řekl k tomu své Rybář.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nesnáze u přípravy: Ledecká hledala číslo, měla ho v jiném batohu

24.02.2018 10:09 Pchjongčchang - Trošku vzrušení si prožila Ester Ledecká s týmem ráno před zlatým olympijským…

Je to unikátní úspěch, který zúročíme, říká manažer Ledecké

24.02.2018 09:51 Pchjongčchang - Unikátní zisk dvou zlatých medailí na olympijských hrách v Pchjongčchangu Ester…

ZOH: Padesátku klasického lyžování ovládl Fin Niskanen, Jakš skončil na…

24.02.2018 09:19 Pchjongčchang - V sobotu byly vedle ostře sledovaného a nakonec pro Českou republiku tak úspěšného…

Druhá zlatá radost. Ester Ledecká přepisuje olympijské dějiny!

24.02.2018 07:45 Aktualizováno Pchjongčchang - To, v co čeští sportovní fanoušci od jejího neuvěřitelného výkonu v lyžařském super…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama