Končí definitivně s biatlonem? Koukalová k vidění na tratích nebude ani příští sezónu

Hořovice - Trable tuzemské biatlonové hvězdy posledních let Gabriely Koukalové nemají konce. Poté, co kvůli zdravotním problémům s lýtky se rozhodla vynechat nedávno skončivší biatlonovou sezónu 2017/18, se v sobotu nakonec rozhodla oznámit, že se na tratích neobjeví ani v příští sezóně 2018/19 a zároveň není vůbec jisté, zda se k biatlonu vrátí. „V tuhle chvíli si absolutně nedovedu představit, že bych se ještě někdy vrátila,“ řekla konkrétně Koukalová pro Sport.cz během akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko", jíž se nejen, že zúčastnila, ale stala se také její patronkou.

Přidejte svůj názor

Gabriela Koukalová

Vedle zdravotních potíží se pak v médiích probíral i její vztah s šéftrenérem Ondřejem Rybářem a vůbec s vedením celého Českého biatlonového svazu. Mluvilo se především o tom, že nebyla zrovna příznivcem nového tréninkového pojetí ze strany zmiňovaného, již bývalého šéftrenéra. „Nejsem ukřivděná, nikoho z ničeho neobviňuji a neházím špínu na biatlon. Ujišťuji, že to tak skutečně není," pravila ještě před několika málo týdny biatlonistka, která za loňský rok získal titul Sportovec roku.

Během ledna vyšlo najevo, že se Koukalová nezúčastní letošních Zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu, přičemž ještě ke konci minulého roku existovaly naděje, že by se této vrcholné sportovní akce mohla ještě zúčastnit. V sezóně 2017/18 tak tedy Koukalová do své sbírky, ve které má nejen zlato, stříbro a bronz z posledního mistrovství sěta, jež se konalo v Hochfilzenu, ale také celkový triumf z předloňského Světového poháru, žádný další cenný kov nepřidala. „Bolest mi zatím nedovoluje jezdit v nejvyšší intenzitě a pomalu se bohužel nezávodí," řekla ke svému zdravotnímu stavu začátkem tohoto roku.

"Bohužel se to táhne strašně dlouho. Ať hledáme příčiny jakékoli, tak tam prostě zdravotní problém je. Ani nejsem schopen říct, jak dlouho potrvá stav, kdy budeme muset velice improvizovat, a netěší mě to. I psychických sil ubývá, a i Gábina toho má v tomto směru taky dost," řekl k celé situaci kolem Gabriely Koukalové loni v říjnu Rybář.

"Ať to dopadne jakkoliv, přijmu to. Je to osud," bude, jak vidno, smířena se svým eventuelním koncem s biatlonem sama Koukalová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prostitutky a lov! Biatlonový skandál nabírá nové obrátky

17.04.2018 07:51 Salcburk - Na nejvyššího představitele světového biatlonu se hrne jeden problém za druhým.…

Další překvapivé přiznání Koukalové. S kolegyní Vítkovou se nesnášení

12.04.2018 11:45 Praha - Tak taková slova jistě čekal málokdo. Server isport.cz přišel s dalšími informacemi o české…

Biatlonista Fourcade slaví, i když poprvé chyběl na stupních vítězů

25.03.2018 15:56 Ťumen - Čtyřiadvacet malých křišťálových glóbů má po dnešku ve své sbírce biatlonový fenomén Martin…

Neshody s týmem, psychické problémy. Koukalová promluvila

22.03.2018 12:07 Praha - Olympijská medailistka a biatlonová hvězda Gabriela Koukalová po delší době promluvila.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama