Valachová po zasedání Národní rady pro sport: FAČR se může přihlásit o dotaci

Praha - Poté, co ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) po zatčení Miroslava Pelty sáhla k zastavení sportovních dotací, hrozilo Fotbalové asociaci ČR (FAČR), že přijde o 384 milionů korun. Proto se také asoaciace začala na to připravovat, hovořilo se o tom, že by mohla propouštět své zaměstnance a také o tom, že by mohly vzniknout problémy vůbec s pořádání fotbalových zápasů u nás. Nyní po mimořádném zasedání Národní rady pro sport uvedla: „Pokud jde o Fotbalovou asociaci: Po podrobném projednání a právním posouzení situace jsme rozhodli, že se asociace může přihlásit o dotaci do nové výzvy pro sportovní svazy. S ohledem na presumpci neviny a právní analýzu ministerstva jí budou vyplaceny peníze z dotací, které Ministerstvo školství spravuje."

Přidejte svůj názor

Kateřina Valachová, ministryně školství

Přitom to není tak dlouho, co Valachová uvedla, že zrovna Fotbalová asociace bude mít problémy se získáním finančních prostředků a to už jenom kvůli tomu, že právě FAČR byla po nedávné celorepublikové policejní razii obviněna coby právnická osoba. Jak ale uvedl pro Seznam Zprávy generální sekretář FAČR Rudolf Řepka, neexistuje žádný rozsudek, který by nedovolal českému fotbalu získávat peníze z dotací.

„Obdrží stoprocentní částky svých dotací. Zrychlili jsme maximálně postup, vypsali konkrétnější novou výzvu od 31. května, která už obsahuje nové dotační podmínky tak, jak jsem je vyhlásila od 1. ledna 2017," změnila tak tedy názor na věc Valachová. Ta také podotkla, že budou opět posouzeny proběhnuvší sportovní akce na české území, stejně tak ty akce, které v Česku teprve proběhnou (například mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice v Račicích či mistrovství světa v hokejbalu v Pardubicích). „Výsledky zveřejníme v úterý," řekla.

Dodejme, že na finanční podporu od státu čeká nedávno proběhnuvší mistrovství Evropy žen do 17 let, které se před pár dny uskutečnil v Česku a za které dluží FAČR desítkám dodavatelům starající se mimo jiné o propagaci této akce hned 25 milionů korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na ČT přeci jen nějaký fotbal zbyde. Mimo jiné nabídne jeden zápas z…

19.07.2018 18:21 Praha - Už v pátek vypukne nový fotbalový ročník 2018/19 pro tuzemskou nejvyšší soutěž. A pouhý den…

Mercedes se s Hamiltonem dohodl na prodloužení smlouvy o 2 roky. Kolik ho…

19.07.2018 13:48 Bracley - Mercedes dnes potvrdil, že po několika měsících konečně dospěl k dohodě s Lewisem…

Návrat do Chelsea? Hvězdný Čech bude možná působit na známé adrese

18.07.2018 10:38 Londýn - Bývalý reprezentant Petr Čech se může teoreticky vrátit do branky londýnské Chelsea.…

Dočká se fotky s Lukašenkem? Maradona již šéfuje běloruskému klubu

17.07.2018 16:42 Brest (Bělorusko) - Během před pár dny skončeného fotbalového světového šampionátu v Rusku se toho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama