Kauza sexuálních obtěžování se nadále rozrůstá. Obvinění padlo i na exšéfa FIFA Blattera

Lisabon - V poslední době se roztrhl pytel s příběhy obětí sexuálních obtěžování a to zvlášť poté, co vyšla najevo aféra hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina a poté, co následně byla spuštěna twitterová kampaň "Me Too", v rámci které se hned několik žen svěřilo s tím, že se staly oběťmi sexuálního obtěžování. Netýká se to však pouze hereckého světa, ale i toho sportovního. Po basketbalistce Breanny Stewartové a lyžařce Anje Pärsonové se svým příběhem nově svěřila i známá americká fotbalová brankářka Hope Soloová. Ta obvinila ze sexuálního obtěžování vůči její osobě bývalého šéfa Mezinárodní fotbalové federace FIFA Seppa Blattera, přičemž se měl inkriminovaný moment stát během předávání Zlatého míče.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bývalý šéf FIFA Sepp Blatter je obviněn ze sexuálního obtěžování

Právě gólmanka Hope Soloová již poté, co propukla ona kauza sexuálních obtěžování podpořila ostatní ženy, které vyšly ven se svými příběhy ve zmiňované kampani "Me Too". Tentokrát to byla sama Američanka, která taktéž přidala příběh další. Mělo se tak stát ve švýcarském Curychu během ceremionálu předávání Zlatého míče, který putoval z rukou Hope Soloové do těch Abby Wambachové, její reprezentační spoluhráčky. "A Blatter mi sáhnul na zadek," popisovala pak Soloová na tiskové konferenci portugalským novinářům, konkrétně novinám Expresso.

Novináři samozřejmě vznesli dotaz, proč hráčka tento příběh tajila před veřejností tak dlouho a přišla s ním až nyní, tedy v době, kdy jednotlivé příběhy obětí sexuálních obtěžování zároveň s obviněními přicházejí prakticky den co den. Jak sama Soloová uvedla, ono sáhnutí na zadek přišlo ve chvíli, kdy se na to nedalo reagovat hned a musela se soustřeedit na předání ceny. "V tu chvíli jsem byla v šoku a úplně zmatená. Musela jsem se rychle dát dohromady a předat svojí parťačce z týmu největší ocenění její kariéry. Takže jsem se soustředila pouze na Abby," vysvětlila konkrétně.

Obvinění ze strany americké reprezentantky nezůstalo bez odezvy nikterak dlouho. Přes svého mluvčího vzkázal Sepp Blatter následující: "Toto obvinění je směšné."

Brankářka pak poukazuje na to, že její příběh je ve fotbalovém prostředí pouze vrcholkem ledovce. Nevhodného chování můžu vůči hráčkám prý není nic výjimečného a naopak to je začátek něčeho mnohem většího. "Fotbalistky nakonec často skončí se svými trenéry, chodí s nimi, vezmou si je. To by trenéři neměli dělat, zvlášť mladým hráčkám. A nejde jen o trenéry, ale třeba i týmové lékaře, tiskové mluvčí. Tohle jsem všechno viděla. Je to nekontrolovatelné," přiblížila dění v ženském fotbale Soloová.

Připomeňme, že právě aféra Harveyho Weinsteina, kterého na základě toho vyloučila Americká akademie filmového umění a věd udílející ceny Oscar ze svých řad, rozpoutala kauzu sexuálních obtěžování. Asi nejvíce ze všech obviněných to pak schytal jeden z nejznámějších amerických herců v současnosti Kevin Spacey, známý ze seriálu "Dům z karet" či z filmu "Americká krása", se kterým americká filmová společnost Netflix ukončila spolupráci a dokonce byl vystřižen z filmu, jemuž se blížila premiéra a ve kterém ho tak musí nahradit jiný herec, konkrétně Christopher Plummer. Obviněními čelí třeba i Dustin Hoffman,Steven Seagal nebo komik Louis C.K..

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavia podala po odvetě v Kyjevě protest k UEFA. Neuspěla

17.08.2018 21:04 Aktualizováno Praha - Jak informuje server iDnes.cz, po vyřazení fotbalové Slavie ze 3. předkola Ligy mistrů…

Místopředseda UEFA Surkis si rýpl do Slavie na webu Dynama

16.08.2018 22:25 Kyjev - Odvetný duel 3. předkola Ligy mistrů UEFA Dynamo Kyjev vs. Slavia Praha sice skončil už v…

Olomouc u kazašsko-čínských hranic vybojovala postup. V Almaty vyhrála 1:2

16.08.2018 19:05 Aktualizováno Almaty - Po neúspěších Sparty a Slavie ve svých předkolových dvojzápasech mohla konečně…

Trest za pád mostu v Janově? Firmě hrozí spíš pokuta než ztráta koncese.…

16.08.2018 18:15 Aktualizováno Janov - Italská vláda by mohla chtít správci dálnic Autostrade per l'Italia kvůli pádu mostu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama