Česká liga na TV Barrandov? Šéf Slavie Tvrdík pouze o tom napsal, nabídku zatím nepředložil

Praha - Debata o prodeji televizních práv na českou nejvyšší fotbalovou soutěže v letech 2020 až 2024. což bylo jedním z hlavních témat na čtvrtečním grémiu zástupců klubů, rozvířila reakce šéfa fotbalové Slavie na nabídku 150 milionů korun ze strany Pragosportu. S tím má tuzemský fotbal uzavřenou aktuální smlouvu ještě na další dva roky, ovšem už teď se čile mluví o tom, jak to bude s televizními právy v budoucích letech.

Přidejte svůj názor

Jaroslav Tvrdík

„Půl roku jsem jednal s Pragosportem, aby se nový model ligy a zvýšení počtu zápasů promítlo do hodnoty televizních práv,“ řekl šéf Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda, jenž tak připomněl, že od nadcházející sezóny 2018/19 bude mít tuzemská nejvyšší fotbalová soutěž nový formát, přičemž tou největší novinkou bude i nadstavbová část. „Před měsícem jsem s konkrétní nabídkou Pragosportu seznámil kolegy z výboru Ligové fotbalové asociace a ti ji následně rozeslali i do klubů,“ dodal.

Zmiňovaná nabídka Pragosportu ve výši 150 milionů korun rozlítila šéfa fotbalové Slavvie Jaroslava Tvrdíka, který tak na svém twitterovém účtu napsal následující: "K seriózním tematům. Zítra předkládá vedení LFA návrh na prodej medialních práv exklusivně společnosti Pragosport na léta 2020/2024 za 150 milionů Kč ročně. Je to totalní ostuda. Předložíme vyšší nabídku ze společnosti Medea/TvBarandov. Fotbal pro fanoušky."

„Já od něho ovšem dostal na mobil jen textovku a poté jsem se pouze doslechl o jeho vzkazu na sociálních sítích. V textovce psal, že jednal se společností TV Barrandov, vzbudil v ní zájem o fotbal a předloží nabídku," reagoval pak na Tvrdíkova slova Dušan Svoboda.

Žádná nabídka však ze strany Jaroslava Tvrdíka zatím nepředložil. I proto tak bylo rozhodnutí o televizních právech odloženo, ligové grémium totiž právě čeká na předložení oné nabídky buď od Slavie či samotné TV Barrandov. „Myslím, že jsem vyjednal maximum možného, prostě to, co je pro kluby nejlepší. Objemy financí za televizní práva neurčuje ani Pragosport, ani Svoboda, ale konkurenční prostředí,“ hodnotil odklad rozhodnutí Svoboda, který tak připomněl největší bolístku v rámci tuzemského televizního trhu. „Také doufám, že se někdy vytvoří. Byl bych jen rád, aby i k nám přišel někdo jako Sky v Anglii a roztočil podobnou finanční spirálu, jakou zažila Premier League,“ pokračoval.

Pokud nakonec tedy přijde další zájemce do bojů o televizní práva pro ligu v letech 2020 až 2024, bude se muset vypsat výběrové řízení, jinak bude prodloužena dosavadní smlouva s Pragosportem. „Zatím ji (nabídku ze strany Tvrdíka či TV Barrandov) nemáme, takže se ani nemáme o čem bavit.“

Zda tedy zůstane pouze u Tvrdíkových slov, nebo se v boji o televizní práva něco zásadního změní, na to si budou muset ještě fotbaloví fanoušci počkat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MS ve fotbale 2018: Poláci na MS končí. Po Senegalu prohráli i s Kolumbií

24.06.2018 22:55 Aktualizováno Moskva - V posledním nedělním zápase letošního fotbalového mistrovství světa v Rusku se hrálo o to,…

MS ve fotbale 2018: Japonci se Senegalem dvakrát prohrávali, nakonec se…

24.06.2018 19:39 Aktualizováno Moskva - Kdo by odešel z nedělního duelu skupiny H mezi Japonskem a Senegalem vítězně, výrazně by…

MS ve fotbale 2018: Historický gól Panamy stav už jen korigoval. Anglie si…

24.06.2018 16:18 Aktualizováno Moskva - Úvodní zápas nedělního hracího dne fotbalového mistrovství světa v Rusku přinesl…

Nikoli trenér, ale Messi a spol. Nejzkušenější Argentinci budou mít hlavní…

24.06.2018 15:13 Moskva - Nečekané trápení finalistů posledního světového šampionátu v Brazílii Argentiny, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama