Fotbalová komise rozhodčích odvolána. Kdo nahradí Poláka Listkiewicze?

Praha - Na svém úterním zasedání odvolal výkonný výbor Fotbalové asociace ČR (FAČR) Komisi rozhodčích pod vedením Poláka Michala Listkiewicze. Ten v jejím čele působil dva roky, nyní se musí FAČR dohodnout spolu s Ligovou fotbalovou asociací (LFA), která bude od příští sezóny 2017/18 mít na starosti tuzemskou nejvyšší fotbalovou soutěž, na novém složení této komise. Jako o možném novém veliteli mužů a žen s píšťalkou se ve fotbalovém zákulisí čím dál více hovoří o fotbalovém internacionálovi a legedně pražské Sparty Jozefu Chovancovi. Dodejme, že zmiňovaného pětapadesátiletého Poláka, jenž v minulosti šéfoval celému polskému fotbalu, dosadil do čela rozhodcovské komise bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

"Výkonný výbor FAČR na úterním zasedání schválil odvolání stávající komise rozhodčích. Zároveň pověřil vedení FAČR jednat s Ligovou asociací na personálním složení komise nové. Oba subjekty se domluvily, že by chtěly mít v tomto směru jasno do konce června," okomentoval úterní rozhodnutí ze strany FAČR mluvčí samotné asociace Michal Jurman.

Už dříve se mluvilo o konci Michala Listkiewicze v čele rozhodcovské komise a i sám Polák se již v květnu nechal slyšet, že je na takovoutu variantu připraven. "Pokud se tak stane, odvezu si jen dobré vzpomínky. Líbí se mi český fotbal a budu ho navštěvovat i poté, co už tu nebudu. Tyhle dva roky byly jedny z nejlepších v mém životě," uvedl tehdy.

Je teď tedy na obou subjektech, tedy jak na FAČR, tak na LFA, jestli se dohodnou na osobě nového šéfa komise sudích. Pokud se tak nestane, bude muset o něm rozhodnout výkonný výbor FAČR do konce června. Největší šanci na tento uvolněný post má mít - alespoň podle informací serveru Sport.cz - Jozef Chovanec.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hurá na Suboticu! Sparta vstoupí do pohárové Evropy v Srbsku

20.07.2018 07:59 Praha - Jako první vstoupí z českých zástupců do pohárové Evropy pražská Sparta. Ve druhém předkole…

Na ČT přeci jen nějaký fotbal zbyde. Mimo jiné nabídne jeden zápas z…

19.07.2018 18:21 Praha - Už v pátek vypukne nový fotbalový ročník 2018/19 pro tuzemskou nejvyšší soutěž. A pouhý den…

Mercedes se s Hamiltonem dohodl na prodloužení smlouvy o 2 roky. Kolik ho…

19.07.2018 13:48 Bracley - Mercedes dnes potvrdil, že po několika měsících konečně dospěl k dohodě s Lewisem…

Návrat do Chelsea? Hvězdný Čech bude možná působit na známé adrese

18.07.2018 10:38 Londýn - Bývalý reprezentant Petr Čech se může teoreticky vrátit do branky londýnské Chelsea.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama