Bude fotbalové MS v roce 2026 v USA, Kanadě a Mexiku? Beckham by byl za to rád

Curych - Ještě ani nezačalo letošní fotbalové mistrovství světa v Rusku, už se začíná hovořit o tom, kde se bude konat fotbalový světový šampionát v roce 2026. Na pořadatelství tohoto mistrovství má největší šanci hned trojice států, kteří se rozhodli do této kandidatury jít společně, konkrétně jde o Spojené státy americké, Kanadu a Mexiko. Právě jejich kandidaturu v pátek veřejně podpořila anglická fotbalová legenda David Beckham. O tom, jestli se skutečně fotbalové mistrovství uskuteční za osm let na americkém kontinentu, se nakonec rozhodne den před startem toho letošního MS, tedy ve středu 13. června, kdy v Moskvě bude kongres Mezinárodní fotbalové federace FIFA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

David Beckham, bývalý anglický fotbalista

Není divu, že právě Beckham se za tuto kandidaturu postavil. Vždyť tento bývalý anglický reprezentant a již tedy také bývalý fotbalista zakončil svou bohatou hrháčskou kariéru právě v zámořské MSL, kde nastupoval za Los Angeles Galaxy. A i v době, kdy už má tato legenda své kopačky pověšené na hřebících, má k americké fotbalové lize blízko. V současnosti je totiž spoluvlastníkem klubu Miami a pplánuje se, že právě v Miami se odehrají některé ze zápasů plánovaného MS v roce 2026.

"Za Galaxy jsem hrál šest let, hrál jsem v Kanadě s tamějšími týmy. A nechtějte, abych začal o vášni pro fotbal v Mexiku. Není moc vášnivějších národů," řekl konkrétně Beckham ve svém videovzkazu, ve kterém tak mimo jiné vyzdvihl vzestup fotbalu (resp. socceru) v USA. Tento třiačtyřicetiletý Angličan také dal vzpomenout na poslední mistrovství světa, které se v USA konalo, což bylo v roce 1994. "A teď je nadšení pro fotbal ještě větší, má větší podporu a lidé mu víc rozumějí," dodává.

Velkou šanci mají USA, Kanada a Mexiko i díky hned několika moderním stadionům, stejně moderní infrastruktuře či dobré dostupnosti. Dalším kandidátem na pořádání tohoto světového šampionátu je Maroko, účastník letošního MS, který má velikou podporu afrických a arabských zemí.

Pokud se kongres FIFA nerozhodne ani pro jednoho z těchto kandidátů, mohou se opět o soutěže pořádání největšího fotbalového svátku na světě i státy z Asie a Evropy. Ty se dosud o pořadatelství MS 2026 neucházely a to proto, že jednak tedy letos bude MS v Rusku, za čtyři roky pak v Kataru.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hurá na Suboticu! Sparta vstoupí do pohárové Evropy v Srbsku

20.07.2018 07:59 Praha - Jako první vstoupí z českých zástupců do pohárové Evropy pražská Sparta. Ve druhém předkole…

Na ČT přeci jen nějaký fotbal zbyde. Mimo jiné nabídne jeden zápas z…

19.07.2018 18:21 Praha - Už v pátek vypukne nový fotbalový ročník 2018/19 pro tuzemskou nejvyšší soutěž. A pouhý den…

Mercedes se s Hamiltonem dohodl na prodloužení smlouvy o 2 roky. Kolik ho…

19.07.2018 13:48 Bracley - Mercedes dnes potvrdil, že po několika měsících konečně dospěl k dohodě s Lewisem…

Návrat do Chelsea? Hvězdný Čech bude možná působit na známé adrese

18.07.2018 10:38 Londýn - Bývalý reprezentant Petr Čech se může teoreticky vrátit do branky londýnské Chelsea.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama