Ve Fiatu to vře. Jeho zaměstnanci stávkují kvůli Ronaldovi

Turín - Během tohoto týdne byl potvrzen ostře sledovaný přestup jednoho z nejlepších fotbalistů současného světa Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu Turín. Vedle toho také vyšlo najevo, že hvězdný Portugalec si v novém působišti na Apeninském poloostrově přijde ročně až na 30 milionů eur, přičemž by mu měla s hrazením této částky pomoci prostřednictvím sponzorských smluv automobilka Fiat. A právě tato informace nadzvedla nejednoho jejího zaměstnance ze židle, jelikož Fiat na ně spíše šetří.

Přidejte svůj názor

Ronaldo, Cristiano

Co mají Juventus Turín a automobilka Fiat společného? Majitele a to prostřednictvím Exor. Proto tak se Fiat dostal do debaty o nejsledovanějším přestupu posledních dní týkající se dost možná nejlepšího fotbalisty světa Portugalce Cristiana Ronalda z Realu Madrid právě do tohoto italského klubu. Zmiňovaná automobilka totiž nabídla finanční prostředky nejen na hrazení Ronaldova platu, jenž se pohybuje okolo 30 milionů eur ročně, ale i na splacení přestupní částky, která pro změnu činí 100 milionů eur. Fotbalista se má navíc stát hlavní tváři automobilové značky Ferrari a i proto zaměstnanci Fiatu nechápou angažovanost jejich šéfů právě v tomto transferu.

V prohlášení, které vydali odbory zastávající zájmy zaměstnanců automobilky Fiat se píše následující: "Je nepřijatelné, že zatímco zaměstnanci FCA a pokračují ve velkých ekonomických obětech, společnost utratí stovky miliónů eur na získání fotbalisty. Říkají nám, že časy jsou těžké, že se musíme uskromnit a počkat na nové modely, které ale nepřicházejí. A zatímco si pracovníci a jejich rodiny utahují opasky, společnost investuje mnoho peněz do jediného člověka."

Pokud by snad vynakládalo vedení Fiatu tolik peněz na zaměstnance jako na fotbalistu Cristiana Ronalda, každý zaměstnanec by si tak přišel o 200 eur měsíčně více (zhruba o 5 000 korun). "Jedna osoba vydělává milióny, zatímco tisíce dalších sotva přežijí měsíc. Přitom máme stejného zaměstnavatele. To nelze akceptovat, tohle není v pořádku. Není normální, aby jeden člověk dostal milióny ve chvíli, kdy tisíce rodin uprostřed měsíce řeší, co dál. Tak nerovný přístup by neměl být přijat," myslí si zaměstnanci, kteří by uvítali spíše investice do nových modelů aut. "To by garantovalo budoucnost tisícům lidí. To by měl být cíl společnosti. Teď to vypadá, že ji více zajímá svět fotbalu a zábava, vždyť se obohatí jen jeden člověk," doplňují je odbory.

Jeden ze zaměstnanců Gerardo Giannone, jenž se zúčastní stávky, která proběhne od nedělních 22:00 do úterních šesti hodin ráno, se pak nechal slyšet: "Je to prostě ostuda. Deset let obyčejným zaměstnancům nezvedli plat, přitom peníze znehodnocuje inflace, takže jsme přišli skoro o jedenáct procent. Nikdo nám neřekl ani slovo, je to hanebné."

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fortuna liga 1. kolo: Liga je tu! Mistr začal výhrou na Julisce, Zlín…

21.07.2018 19:18 Aktualizováno Plzeň - Nový název, nový formát. Další ročník fotbalové 1. ligy pod logem společnosti Fortuna…

Změní český fotbalista na Ostrovech dres? Z Brightonu by mohl přestoupit…

21.07.2018 15:54 Hull - I na Britských ostrovech samozřejmě probíhá letní přestupové období a proto není divu, že se…

Fanoušci AC Milán slaví. Jejich klub může zase hrát Evropskou ligu

21.07.2018 11:55 Lausanne/Řím - Fotbalisté italského AC Milán opět mohou nastoupit do Evropské ligy a to už od…

Hurá na Suboticu! Sparta vstoupí do pohárové Evropy v Srbsku

20.07.2018 07:59 Praha - Jako první vstoupí z českých zástupců do pohárové Evropy pražská Sparta. Ve druhém předkole…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama