Nakonec ani Zábranský. Brněnský kouč odmítl nabídku vést reprezentaci

Praha - Byl jedním z nejžhavějších kandidátů na to, stát se nástupcem Josefa Jandače, tedy současného kouče hokejového národního týmu, který skončí toto své angažmá po nadcházejícím světovém šampionátu v Dánsku. A poté, co odmítl nabídku ze strany Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Martin Straka, do středečního dne trenér hokejistů Plzně, byl kandidátem vůbec nejžhavějším. Řeč je o Liboru Zabránském, kterému se s jeho Kometou Brno jen před pár dny podařilo obhájit ligový titul a o kterém se tedy v souvislosti s coby možným novým reprezentačním koučem v poslední době mluvilo. Nyní nakonec vyšlo najevo, že po Strakovi i Zábranský nabídku stát se hlavním kormidelníkem národního týmu odmítl. „Zůstávám s rodinou, neplánuji tuto nabídku přijmout,“ řekl k tomu sám Zábranský, jenž je nejen trenérem brněnského klubu, ale zároveň je i jeho majitelem a generálním manažerem.

Přidejte svůj názor

Fanoušci na stadionu

I díky Zábranskému se mohli fanoušci brněnské Komety radovat ze zisku 13. tuzemského hokejového titulu, čímž se tak legendární klub reprezentující jihomoravskou metropoli osamostatnil na čele historické tabulky týmů, které tuzemský titul již získaly.

Proto se tak na něj upřely zraky ze strany ČSLH poté, co po avizovaném odchodu Josefa Jandače z reprezentace hledá jeho nástupce, jenže už bezprostředně po zisku titulu v neděli sám Zábranský tvrdil, že se Zbrna odcházet nechystá. Až po třech dnech se vyjádřil ke spekulacím kolem jeho osoby. „Velice si vážím toho, že jsem se dostal mezi kandidáty na post hlavního kouče národního týmu. Zůstávám ale s rodinou, neplánuji tuto nabídku přijmout. Mám tři děti: Liborka, Terezku a Kometu. Liborek se jako správný puberťák o sebe postará sám, Terezka s Kometou mě potřebují. Rozhodla jednoznačně rodina," uvedl a zároveň tak podal vysvětlení, co ho nakonec k tomuto rozhodnutí vedlo.

„Strašně si vážím Tomáše Krále, koneckonců i kvůli němu jsem přede dvěma lety přijal místo ve výkonném výboru ČSHL. Na toto téma jsme spolu mluvili často, dokonce i v průběhu finálové série. Není potřeba nic natahovat a hledat v tom vědu. Mám strašnou spoustu rozdělané práce v klubu, nechtěl bych, abychom se v tom dále pitvali," pokračoval Zábranský, jenž tak přidělal vrásky na čele právě šéfovi tuzemského hokeje Tomáši Královi, který již minulý týden médiím řekl, že jednání o Jandačově nástupci jde do záverečné fáze.

Teď je otázkou, zda se ČSLH nevrátí k variantě s Martinem Strakou, přestože se v zákulisí již mluvilo o tom, že tento již bývalý plzeňský trenér taktéž nabídku koučovat reprezentaci odmítl, nebo zda se neobrátí s prosbou na Filipa Pešána, který začátkem letošního roku zaznamenal úspěch coby trenér dvacítek a který ovšem nadále vede Liberec. Do národního týmu by se mohl vrátit i Vladimír Růžička, jemuž se podařilo s národním týmem získat dvě zlaté medaile z let 2005 a 2010, před třemi lety ale musel skončit po kauze "Palaščák".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahynul český hokejový reprezentant Burda. Odešel tragicky ve 45 letech

18.07.2018 01:29 Aktualizováno Praha - Dopravní nehoda připravila o život bývalého obránce Sparty Praha a hokejové reprezentace…

Slovenský sport opět truchlí! Po fotbalistovi odešel i hokejista

11.07.2018 11:20 Liptovský Mikuláš - Na Slovensku ještě nevstřebali tragické úmrtí historicky nejlepšího střelce…

Král vhazování si nepolepší. V NHL se stěhuje do horšího mužstva

02.07.2018 09:33 St. Louis/Buffalo - Vladimír Sobotka si v kanadsko-americké NHL zahraje už za třetí tým. Hráč s…

Sáhl po něm Detroit! Střelec Zadina míří do NHL z šestého místa

23.06.2018 10:02 Dallas - Letošní draft kanadsko-americké NHL vynesl na šesté místo pardubického rodáka Filipa…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama