Čtvrtfinále s Američany se odehraje odpoledne. ČT vysvětluje, proč nevyjednala večerní čas

Kodaň - Čeští hokejisté se v důležitém čtvrtfinálovém zápase utkají ve čtvrtek v rámci právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji v Dánsku s Američany a tento očekávaný duel se nakonec odehraje v Herningu od 16:15. Zápas pochopitelně bude vysílat přímým přenosem Česká televize (ČT) a proto tak pouze na webu ČT sport bude k vidění souběžně hraný atraktivní duel mezi Ruskem a Kanadou. Proč až večer se odehrají duely méně atraktivní jakými jsou Švédsko vs. Lotyšsko a Finsko vs. Švýcarsko? Za to můžou především severské televize.

Přidejte svůj názor

Česká televize

Právě ty totiž mají na rozhodování o tom, kdy se jednotlivá čtvrtfinálová utkání, největší vliv. „Raději bychom měli naše čtvrtfinále večer, ale všechny televize, jejichž týmy ten večer nakonec dostaly, platí za vysílací práva přece jen výrazně víc," okomentoval roli ČT na televizním trhu sportovní šéfkomentátor veřejnoprávní televize Robert Záruba na svém twitterovém účtu.

Večerní termíny jsou zvláště pro diváky příjemnějším časem a nejen pro díváky, ale pochopitelně i pro různá restaurační zařízení a bary, ve kterých v 16 hodin nebude tolik plno jako večer a tuzemské televizi tak tedy neporoste sledovanost. Tištěná média jsou ale naopak za odpolední termíny ráda a to proto, že po skončení zápasu ještě mají dost času do uzávěrky.

Tentokráte ale měly silnější hlas skandinávské televizní stanice a Češi s Američany, Rusy i Kanaďany ostrouhali. „V základní skupině direktoriát turnaje vyšel vstříc naším požadavkům a dostali jsme většinu zápasů ve večerních časech. Logicky jsme s ohledem na diváky zažádali o pozdější čas i pro čtvrtfinále, tentokrát ale bylo rozhodnuto jinak," řekl Jiří Ponikelský, výkonný ředitel ČT sport.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahynul český hokejový reprezentant Burda. Odešel tragicky ve 45 letech

18.07.2018 01:29 Aktualizováno Praha - Dopravní nehoda připravila o život bývalého obránce Sparty Praha a hokejové reprezentace…

Slovenský sport opět truchlí! Po fotbalistovi odešel i hokejista

11.07.2018 11:20 Liptovský Mikuláš - Na Slovensku ještě nevstřebali tragické úmrtí historicky nejlepšího střelce…

Král vhazování si nepolepší. V NHL se stěhuje do horšího mužstva

02.07.2018 09:33 St. Louis/Buffalo - Vladimír Sobotka si v kanadsko-americké NHL zahraje už za třetí tým. Hráč s…

Sáhl po něm Detroit! Střelec Zadina míří do NHL z šestého místa

23.06.2018 10:02 Dallas - Letošní draft kanadsko-americké NHL vynesl na šesté místo pardubického rodáka Filipa…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama