Nejrychlejší žena ve sportu: Pippa Mannová to natřela i mužům

Indianapolis - Den po dramatické kvalifikaci na jubilejní stý ročník závodu 500 mil Indianapolis dostali jezdci jednu z posledních příležitostí potrénovat a vyladit vůz na nedělní závod. Výborně si v pondělním tréninku vedla britská závodnice Pippa Mannová, která je letos jedinou ženou přihlášenou do závodu. V tréninku skončila pátá z 33 jezdců a byla vůbec nejrychlejší z pilotů, kteří používají motor Honda.

Přidejte svůj názor

371

Neexistuje příliš sportovních disciplín, ve kterých společně soupeří muži a ženy, motorsport je ale jednou z nich. A k závodu 500 mil Indianapolis v posledních letech ženské závodnice neodmyslitelně patří. Od roku 1992 se nestalo, že by se alespoň jedna nepokusila do závodu kvalifikovat. Od roku 2000 se pak nestalo, aby se to alespoň jedné nepovedlo. V letech 2010, 2011 a 2013 do závodu odstartovaly dokonce čtyři ženy. V roce 2010 se navíc jedné další nepodařilo kvalifikovat.

Letošní ročník pětistovky v Indianapolisu má jen jednu zástupkyni něžného pohlaví, britskou pilotku Pippu Mannovou. Dvaatřicetiletá závodnice z Londýna se připravuje už na svou pátou pětistovku v Indianapolisu. V sobotu svůj vůz poškodila během kvalifikace. V neděli se dokázala kvalifikovat jako 25. Za sebou nechala třeba Grahama Rahala, který vloni bojoval o titul, nebo vítěze z roku 1996 Buddyho Laziera.

Mannová ale všechny pořádně překvapila v pondělí. Jen čtveřice pilotů dokázala zajet lepší čas, než britská závodnice. A všichni měli motor a aerokit od amerického Chevroletu. Z pilotů používajících techniku japonské Hondy, byla Mannová vůbec nejrychlejší! Za sebou nechala vítěze kvalifikace Hinchcliffea, všechny čtyři piloty týmu Penske nebo kompletní sestavu stáje Andretti Autosport!

Vůbec nejrychlejší čas si v pondělí připsal Američan Josef Newgarden. Ten se v neděli kvalifikoval jako druhý. Vítěz kvalifikace Hinchcliffe byl přitom až 17. "Myslím, že dnešek nejlépe ukázal, co můžeme očekávat v neděli, což bylo skvělé," uvedl Newgarden.

"Všichni jeli v balíku, to bylo také dobré, protože to potřebujeme vidět. Podle mě někteří jezdci v určité fázi vypadali dobře a pak v další fázi vypadali opravdu špatně. A myslím, že to je právě to, co během závodu uvidíme," dodal Newgarden.

Témata: USA | honda | auto
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

45. Rally Bohemia 2018: Jan Kopecký tady pošesté v řadě zvítězil

01.07.2018 21:44 Mldaá Boleslav - Jubilejní 45. Rally Bohemia skončila šestým vítězstvím v řadě pro posádku…

Rally Bohemia 2018: Vede Jan Kopecký

01.07.2018 05:46 Mladá Boleslav - Všechny části Rally Bohemia 2018 dospěly do cíle 1. etapy. V MČR vede posádka Jan…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama