Zvrat v případu pořezání Petry Kvitové! Policie už prý útočníka zadržela

Praha - Po více než dvou letech přichází zásadní informace týkající se případu pořezání tenistky Petry Kvitové, jenž se udál předloni těsně před Vánocemi v tenistčině prostějovském bytě. Zatímco sama tenistka se úspěšně vrátila na kurty a začíná vyhrávat turnaje, policie mezitím už podle informací České televize zadržela útočníka. Přispěl k tomu totiž anonymní tip z letošního ledna. Policie se však zatím k případu nechce nikterak vyjadřovat. „Podle toho, co víme, má jít o člověka, který už byl v minulosti vyšetřován kvůli útokům na seniory. (…) Podle dalších informací jde také o člověka, který je známý v drogové scéně na Olomoucku, protože je sám uživatelem drog.“ uvedl v hlavní zpravodajské relaci ČT "Události" reportér Jiří Hynek.

Přidejte svůj názor

Podoba útočníka, který přepadl Kvitovou

Právě po zmiňovaném anonymním tipu z ledna začala policie tohoto podezřelého člověka, jenž by měl mít spojitost i s olomouckou drogovou scénou. Sama tenistka pak měla tuto osobu sama identifikovat. Mělo se dít tak v posledních dnech, kdy se Petra Kvitová nachází v Česku, kde se připravuje na nadcházející French Open. Protože už se zdálo, že se nikam tento případ nepohne, je tak zpráva o takovém zvratu nečekaná. „To, že věc odkládáme, neznamená, že bychom se touto věcí přestali zabývat,“  řekl k tomu Jan Lisický, vedoucí odboru obecné kriminality.

Připomeňme, že k napadení došlo čtyři před Vánocemi roku 2016 v onom prostějovském bytě, přičemž tenistku útočník pořezal na levé ruce. Dvojnásobnou wimbledonskou vítězku pak operovali Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou a už 23. prosince se objevila na tiskové konferenci spolu s lékařem Radkem Kebrlem. „Po operaci, když mi řekli, že to dobře dopadlo, je víra trochu větší,“ uvedla tehdy Kvitová.

Stav levé ruky se nakonec zlepšoval rychleji než se původně očekávalo a už v květnu 2017 trénovala na loňské French Open. Během letošní sezóny se jí podařilo dostat se zpátky do elitní světové desítky a to díky čtyřem vyhraným turnajům včetně toho na prražské Stromovce koncem začátkem května.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Becker se topí v dluzích, dražbu tenisových trofejí chce ještě zastavit

24.06.2018 14:21 Berlín - Ve čtvrtek by měla být spuštěna internetová aukce tenisových trofejí a osobních předmětů…

Tenisový skandál! Argentinec manipuloval zápasy

21.06.2018 13:44 Londýn - Několikaletý trest zákazu činnosti dostal argentinský tenista Nicolás Kicker, který měl…

Neuvěřitelné! Nestárnoucí Švýcar opět vládne světovému tenisu

18.06.2018 11:41 Londýn - Světový tenis má staronového lídra. Do čela mužského žebříčku se po vítězství ve…

French Open: Antukový král opět slaví. Nadal přidal v Paříži jedenáctý…

10.06.2018 17:41 Paříž - Rekordní jedenáctý titul na French Open si dnes připsal Rafael Nadal. Španělský tenista…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama